Ville Arike

Eesti-Läti korvpalliliiga tippmeeskondade mängus võttis BC Kalev/Cramo vastu Ventspilsi, kuid põnevust paraku ei tekkinud - külalised Lätist sõidavad koju 95:77 võiduga.

Pärast tasavägist esimest veerandaega haaras Ventspils selgelt ohjad. Tehti 16:5 spurt ja teise perioodi keskpaigaks juhiti 39:26. Suures plaanis jäigi selge vahe püsima mängu lõpuni. Kalev ei suutnud avaringis Läti sadamalinnas võetud magusat võitu korrata.

Valitsev Eesti meisterklubi tundis selget puudust Aigars Škelest ja Janari Jõesaarest, lisaks puudus Martin Paasoja. Kehvematel perioodidel jäi ründetegevus nüriks, esimesel poolajal jättis meeskond ka üsna tujutu mulje.

Teise poolaja alguses kärises vahe juba 19 punktile, seejärel püüdis Kalevit elavdada traditsiooniliselt Kyle Vinales. Ta viskas lühikese ajaga 11 punkti ja võõrustajad jõudsid seisuni 60:67. Ent Vinales väsis ja Ventspils vastas omakorda kiire 12:2 spurdiga.

Lõpuveerand ei muutnud enam midagi. Kalevi resultatiivsemad olid Vinales 27, Michael Finke 14, Sten-Timmu Sokk 11, Ventspilsil Janis Kaufmanis 18, Marcis Vitols ja Timothy Shorts 13, Ryan Luther 12 punktiga.

Liiga esinelik on nüüd pidanud 17 mängu. Riia VEFil ja Ogrel on 16, Kalevil 14, Ventspilsil 12 võitu. Viiendana järgneb Rapla Avis Utilitas 10 võiduga.