Uuringutel käinud Jõesaar ihkab tagasi väljakule: põlv ei ole katki

Kris Ilves
Janari Jõesaar (läbimurdel) mängus Zielona Goraga.
Janari Jõesaar (läbimurdel) mängus Zielona Goraga. Foto: Sander Ilvest

Kalev/Cramo korvpallimeeskonna tugitala Janari Jõesaar pole viimases kolmes mängus põlvetrauma tõttu väljakul käinud. Täna venib paus neljamänguliseks, kuid eeloleval pühapäeval loodab ääremängija mänguvalmis olla.

26-aastane Jõesaar sai kerge põlvetrauma 5. jaanuaril Kalev/Cramo VTB Ühisliiga mängus Zielona Goraga esimesel veerandajal. Sellegipoolest viibis Jõesaar platsil ligi 28 minutit, kogudes 12 punkti ja 6 lauapalli. Kalev/Cramo kaotas 70:92.

Järgnenud Eesti-Läti liiga kohtumistes Ventspilsi (96:61 võit), Riia VEFi (70:69 võit) ja Ventspilsiga (77:95 kaotus) Jõesaar ei kuulunud Kalev/Cramo koosseisu. «See oli ettevaatusabinõu. Meil läks natuke aega, et MRT-uuringutele saada,» lausus Jõesaar.

Eile uuringutel käinud ääremängija teatas Eesti korvpallifännidele hea uudise. «Põlv ei ole katki. Hakkan nüüd vaikselt trenni tegema ning jälgin olukorda päev-päevalt. Avtodori vastu loodan platsil olla,» sõnas Jõesaar.

Täna mängib Kalev/Cramo Eesti-Läti liigas Läti Ülikooliga. VTB Ühisliiga kohtumine lähirivaal Saratovi Avtodoriga toimub eeloleval pühapäeval Kalevi spordihallis.

Eesti-Läti liiga turniiritabelis asub Kalev/Cramo 14 võidu ja kolme kaotusega kolmandal positsioonil. VTB Ühisliigas on Eesti meisterklubi kogunud viis võitu ja kaheksa kaotust, olles Avtodori (4-8) ees kümnendal kohal.

Jõesaare paranev põlv on mõistagi suurepärane uudis ka rahvusmeeskonnale, sest Eesti mängib 20. veebruaril EM-valiksarja raames Skopjes Põhja-Makedooniaga ja kolm päeva hiljem Tallinnas Itaaliaga.