VIDEO ⟩ Doncic vedas Dallase järjekordse võiduni, Anthony tegi NBA ajalugu

Kris Ilves
Luka Doncic (number 77) rünnakul, Carmelo Anthony (00) kaitses.
Luka Doncic (number 77) rünnakul, Carmelo Anthony (00) kaitses. Foto: Brandon Wade/AP

Dallas Mavericks sai korvpalliliigas NBA neljanda järjestikuse võidu, alistades kodusaalis Portland Trail Blazersi 120:112.

Esimese poolajal 72:63 parem olnud ja kolmandal veerandajal suisa 17-punktilist eduseisu nautinud Dallas flirtis neljandal veerandajal edu mahamängimisele. Portland jõudis küll nelja punkti kaugusele, kuid liiga ohtlikuks Dallasele ei osutunud. Lõpusireeni kõlades oli Dallas kaheksapunktilises eduseisus.

Üleplatsimeheks kerkis jälle Dallase liider Luka Doncic, kuid sedapuhku sloveen kolmikduubliga ei hiilanud. Doncici arvele kogunes 34 minutiga 35 punkti, kaheksa lauapalli ja seitse resultatiivset söötu. Tim Hardaway toetas meeskonnakaaslast 29 punktiga. Portlandi resultatiivseim oli 34 punkti ja 10 resultatiivset söötu kogunud Damian Lillard, Hassan Whiteside säras 21 punkti ja 18 lauapalliga.

Portlandi mängumehe Carmelo Anthony jaoks oli kaotusmäng Dallasega eriline: 35-aastane ameeriklane sai 18. mängijaks NBA ajaloos, kes visanud vähemalt 26 000 punkti. Anthony skooris möödunud ööl 22 silma.

Anthonyst on ses arvestuses eespool Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Kobe Bryant, LeBron James, Michael Jordan, Dirk Nowitzki, Wilt Chamberlain, Julius Erving, Moses Malon, Elvin Hayes, Hakeem Olajuwon, Oscar Robertson, Dominique Wilkins, Tim Duncan, Paul Pierce, John Havlicek ja Kevin Garnett.

15 kaotuse kõrvale 27. võidu teeninud Dallas hoiab NBA läänekonverentsis kuuendat kohta, 18 võitu ja 25 kaotust kogunud Portland asub kümnendal positsioonil.