Eesti-Läti liiga ⟩ Rapla kindlustas viiendat kohta, Müürsepal jäi suurüllatusest natuke puudu

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Rapla peatreener Toomas Annuk.
Rapla peatreener Toomas Annuk. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas Rapla Avis Utilitas võõral väljakul 98:90 TalTechi, polsterdades play-off´i positsiooni.

Avapoolaeg kulges võrdselt: TalTech võitis esimese veerandi 24:20, Rapla omakorda teise 22:18. Nagu varasemaltki juhtunud, sai koduperemeestele saatuslikuks kolmas neljandik, mis kaotati koguni 24:33. Viimasel kümnel minutil tehnikaülikooli mehed veel pusisid, jõudsid korraks punkti kaugusele, ent lõpp kuulus külalistele.

Võitjate poolelt tõi Devaugntah Williams 24 punkti, Montae Glenn lisas 17 silma ja 13 lauapalli. TalTechile tõi Joonas Järveläinen 22 ning Sten Olmre 17 punkti.

Seitsme kaotuse kõrvale 11. võidu saanud Rapla kindlustas tabeli viiendat positsiooni. 18 matšist vaid viis võitnud TalTech püsib 15 tiimi konkurentsis 13. real.

Kolmapäeval hooaja esimese võidu saanud Valga-Valka teenis järjekordse kaotuse, sel korral jäädi võõral väljakul 75:93 alla Jurmalale. Ventspils alistas koduväljakul kindlalt 109:80 Liepaja.

Õhtu viimases matšiks läks üllatavalt tuliseks, sest Martin Müürsepa juhendatav Tallinna Kalev/TLÜ andis võõrsil kõva lahingu Riia VEFile. Lõpuks pidi Eesti klubi siiski tunnistama vastase 76:70 paremust.

«Väike» Kalev võitis avaveerandi koguni 28:13, kuid poolajaks vähendas VEF vahe vaid kahele. Järgneva kümne minutiga pääsesid võõrustajad juba omakorda viiega ette ning tundus, et minnakse oma teed. Müürsepa hoolealused pusisid aga lõpuni.

Veel 1.55 enne lõpuvilet oli Kalev/TLÜ maas nelja silmaga, kuid rünnakud jooksid järjest liiva. Viimaseks jäänud korvi viskas VEF alles siis, kui mängida jäi kolm sekundit.