1001 päeva koduväljakul kaotuseta: Liverpool alistas Manchester Unitedi

Carl-Robert Puhm
Väravad löönud Virgil van Dijk (vasakul) ja Mo Salah (paremal)
Väravad löönud Virgil van Dijk (vasakul) ja Mo Salah (paremal) Foto: PHIL NOBLE/REUTERS

Inglismaa jalgpalliliiga liider Liverpool teenis hooaja 20. võidu, alistades koduväljakul 2:0 Manchester Unitedi.

Liverpool asus kohtumist juhtima 14. minutil, kui Hollandi keskkaitsja Virgil van Dijki pealöök kodumeeskonna nurgalöögist 1:0 juhtima viis.

Kümme minutit hiljem särasid Anfieldi tablool hetkeks ka 2:0 numbrid, kui Roberto Firmino kauni löögiga palli ristnurka saatis. Hetk hiljem otsustas VAR siiski värava tühistada, sest van Dijk oli moment varem rikkunud viiekastis määrusi vastaste väravavahi David de Gea vastu.

Poolaja lõpus olid mõlemal meeskonnal suurepärased variandid skoori suurendamiseks. Esmalt teenis võimaluse viigistamiseks United, kui äärekaitsja Aaron Wan-Bissaka palli värava eest läbi lükkas, kuid Andreas Pereira ei ulatunud mänguvahendini.

Paari minuti pärast avanes suurepärane võimalus ka Sadio Manel, kuid De Gea suutis senegallase löögi jalaga tõrjuda.

Ka teisel poolajal omasid mõlemad tiimid paari head väravaolukorda.

Poolaega alustas innukamalt Liverpool, kes initsiatiivi kohe enda kätte haaras. Surve kandis osaliselt ka vilja, kuid esialgu jäi kõige ohtlikumaks ürituseks Jordan Hendersoni postilöök.

Unitedi parim šanss avanes prantslasel Anthony Martialil, kes ilusa seinamänguga Liverpooli kaitsest mööda mängis, kuid otsustava löögi kõrgelt üle värava saatis.

Kohtumise lõpus üritas United meeleheitlikult viigiväravat, saates kõik jõud ette. Ponnistused vilja ei kandnud ning viimase tabamuseni jõudis hoopis Liverpool. Nurgalöögist kätte saadud pall toimetati väravavaht Alissoni pika väljalöögiga Mohammed Salahini, kes külmavereliselt kolmandal üleminutil lõppseisuks 2:0 tegi.

Suurepärases hoos Liverpool on Inglismaa kõrgliigas püsinud kaotuseta juba 39 mängu järjest. Koduväljakul kaotati viimati 2017. aasta aprillis, millest möödus täna 1001 päeva.

Sel hooajal on teenitud 22st mängust 21 võitu ja üks viik, mis liigatabelis 64 punktiga ülivõimsa esikoha annavad. Ühe mängu enam pidanud Manchester City jääb maha juba 16 punktiga.

United jätkab 34 punktiga viiendal positsioonil.