Video ⟩ Sarnaselt Kirdile õlga vigastanud odaäss käis taas noa all: ma ei saanud muidu valuvabalt visata

Oliver Helander 2018. aastal.

FOTO: Soome kergejõustikuliit

Soome odaviskaja Oliver Helander vigastas 2018. aasta juunis oma õlga nii tõsiselt, et pole pärast seda saanud kordagi valuvabalt visata. Hiljuti käis noormees probleemset õlga puhastamas, kuna soovib teda saatvast valust lahti saada. 

Puhastamine oli Helanderi sõnul vajalik, et ta saaks tulevikus valuvabalt treenida. «Ma pole pärast kukkumist kordagi oda või palli teele saatnud ilma valuta. Seepärast tundsingi, et pean midagi tegema. Loodan, et see puhastamine aitab. Operatsioon kulges mudiu hästi. Tahan tänada doktor Harri Heliöt, kes mu õlaga tegeles,» kirjutas 23-aastane soomlane ühismeedias. 

Vaatamata õõvastavalt kukkumisele ei jätnud Helander kordagi võistlemist pooleli. Oma isikliku rekordi (88.02) püstitas ta kuu aega pärast õlatraumat. Mullu osales ta 10 võistlusel, tänavu võttis soomlane oda kätte seitsmel võistlusel. Tema parimaks jäi juuni alguses Kuortanes visatud 86.93, samal võistlusel viis Magnus Kirt Eesti odaviskerekordi 90.61ni.

Oktoobri alguses Dohas toimunud kergejõustiku MMil õlga vigastanud Kirt tegeleb jätkuvalt taastusraviga. Detsembri keskpaigas käis ta taastusravil Prantsusmaal, pärast mida sõnas, et käe liikuvusulatus on juba üpris sajaprotsendiline. 

Video on lisatud Helanderi postitusse teise kaadrina (kliki noolega järgmisele pildile):

Tagasi üles