Roberts Štelmahers väiksest tõrvatilgast meepotis: risk tasus end ära

Roberts Štelmahers.

FOTO: Tairo Lutter

BC Kalev/Cramo peatreener Robert Štelmahersist kiirgas pärast võitu Saratovi Avtodori üle rahulolu.

Viimased kolm matši oli Kalev kaotanud enam kui 20 silmaga, Moskva klubidele CSKA-le ja Himkile jäädi alla ligi 40-ga. Kuigi vastased olid tugevad, tekitas mängupilt murelikkust, 22punktiline kaotus Stelmet Zielona Gorale tõmbas masti maha. Täna oli Eesti meisterklubi aga justkui ümbersündinud.

«Olen mängijate ja kõigi teiste üle väga õnnelik. Tänan pealtvaatajaid, kes tulevad meile alati kaasa elama, nad on nagu kuues mängija. See on väga tore! Rõõmustan väga kalendriaasta esimese võidu üle Ühisliigas. Olen väga rahul,» sõnas Štelmahers kergendatult. 

Ta jätkas: «Mängijad suutsid mänguplaanist päris hästi kinni pidada, võitlesime kõvasti. Muidugi tegime apse, kuid üldiselt pole põhjust nuriseda.»

Üks tõrvatilk meepotis oli Kalevi lauavõitlus. Vastased said koguni 21 ründelauda. Mis juhtus? 

«Nad lihtsalt rabasid need pallid endale,» selgitas Štelmahers. «Vastased olid meist veidi suuremad. Peame millegagi riskima, nagu tulemus näitab, tasus see end täna ära.»

Avtodori peateeneril Predrag Krunicil ei jäänud muud üle, kui Kalevi paremust tunnistada: «Nad olid täna parem võistkond. Kaotasime mängu esimese poolajaga, me ei võidelnud piisavalt kaitses, ega jaganud rünnakul palli. Teisel poolajal läks paremaks, aga tekkinud kahju oli raske tagasi teha.»

Tagasi üles