Carlos Sainz: mu kaitseingel on oma palga auga välja teeninud

Carlos Sainz.

FOTO: ANDRES STAPFF/REUTERS

Legendaarne rallimees Carlos Sainz (57) triumfeeris läinud nädalal kolmandat korda Dakari kõrberallil. Rohkem esikohti on autoroolis ette näidata vaid Eesti Autospordi Liidu presidendil Ari Vatanenil (4) ja Stephane Peterhanselil (7), kes on kuus korda parim olnud ka mootorrattal. 

Tänavune Dakar oli Sainzi jaoks aga tavapärasest keerulisem. Vahetult enne võidukihutamist sai hispaanlane teada, et tema kauasel kaardilugejal Luis Moyal, kellega koos tuldi WRC-sarjas kahel korral maailmameistriks, diagnoositi ajuarteri aneurüsm

«See muutis ralli mu jaoks väga raskeks, sest tegemist on tõsise teemaga. Ootasin iga päev seda momenti, kui mul õnnestus magamiskotti pugeda ja temale helistada. Ralli lõpus oli kõige parem uudis see, et ta lasti ka haiglast koju. Too teade ja emotsioon on mul siiani elavalt meeles. Ta on mu väga lähedane sõber. Keegi, kellega oleme väga palju koos üle elanud,» sõnas hispaanlane Fuera de Serie'le antud pikas intervjuus. 

Kuigi Sainz on karjääri jooksul üle elanud palju avariisid sõnab ta kindlameelselt, et pole kunagi surmaga silmitsi seisnud. «Ei, ei iial. Või vähemalt ma pole nii tundnud. Ükski õnnetus pole mind kunagi surmaohtu pannud. Mu kaitseingel on oma palga auga välja teeninud,» leiab ta. 

Hispaanlane on pühendanud terve oma elu autodele. Sainz tunnistab, et ta elaks meelsasti rahulikumat elu, kuid võidukihutamine on lihtsalt tema DNAsse sisse kirjutatud. 

Internetiavarustest leiab ka väikese kokkuvõtte Sainzi avariidest:

Tagasi üles