VIDEOD ⟩ Doncic hullas ja Porzingis naasis, aga Mavericksi võiduseeria sai läbi

Kris Ilves
Dallas Mavericks.
Dallas Mavericks. Foto: Richard W. Rodriguez/AP

Paljude eestlaste lemmikklubi Dallas Mavericks sai möödunud ööl korvpalliliigas NBA kaotuse, tunnistades kodusaalis läänekonverentsi tippu kuuluva Los Angeles Clippersi 110:107 paremust.

Kodumeeskond oli kolmandal veerandajal 14-punktilises kaotusseisus, kuid rabeles sellest välja ja haaras isegi otsustaval neljandal veerandajal juhtohjad. Külalised eesotsas nende liidri Kawhi Leonardiga olid viimastel minutitel märksa kindlamad, visked tabasid parema protsendiga ja said magusa võidu.

Mavericksi poolel säras jälle 20-aastane sloveen Luka Doncic, kes oli lähedal järjekordsele kolmikduublile, kuid pisut jäi puudu. Tema arvele kogunes 36 punkti, 10 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Eelmisel hooajal Toronto Raptorsi ajaloolise meistritiitlini aidanud, kuid nüüd Clippersis hullav Leonard sai kirja 36 punkti, 11 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Esimesel veerandajal sai pealtnäha süütus olukorras vigastada Mavericksi raudvara Dwight Powell. Läbimurdel achilleuse kõõlust vigastanud Powell suundub ilmselt pikale mängupausile. Eelmises kümnes kohtumises pisivigastuse tõttu pealtvaataja rollis olnud 24-aastane lätlane Kristaps Porzingis naasis platsile, kogudes Mavericksi särgis 10 punkti ja 9 lauapalli.

Mavericksi neljamängulisele võiduseeriale punkti pannud Clippers asub läänekonverentsis 31 võidu ja 13 kaotusega linnarivaal Lakersi järel teisel kohal. Mavericks hoiab 27 võidu ja 16 kaotusega viiendat positsiooni. Seis läänekonverentsis on äärmiselt tasavägine: Lakers (34-9), Clippers (31-13), Utah Jazz (30-13), Denver Nuggets (30-13), Mavericks (27-16), Houston Rockets (26-16), Oklahoma City Thunder (25-19), Memphis Grizzlies (20-23).