Kalev/Cramo pani viimase veerandiga «väikese» Kalevi paika

Kalev/Cramo.
Kalev/Cramo. Foto: Madis Veltman

Eesti-Läti ühisliigas kohtusid omavahel kaks Kalevit. Kalevi spordihallis peetud lahingus tõmbas pikema õlekõrre Kalev/Cramo, kelle võidunumbrid olid 99:89.

Kohtumine algas Tallinna Kalevi domineerimisel. Kiiresti haarati 16:4 edu ja kõik käis nende tahtmist mööda. Pärast väikest mõttepausi suutis Kalev/Cramo siiski mängu tagasi tulla ning veerandaja lõpuks jõuti 24:24 viigini.

Avapoolaja lõpp kuulus ikkagi Tallinna Kalevile, kes taastas kahekohalise eduseisu. Cramo viskas küll mõne korvi jagu vahet väiksemaks, kuid riietusruumi mindi «väikse» Kalevi 49:43 juhtimisel.

Teisel poolajal ja eriti viimasel veerandil tegi Kalev/Cramo otsustava spurdi, millele Tallinna Kalevil polnud vastu midagi panna. Kohtumise viimasteks mitutiteks oli Cramol turvaline eduseis ning lõpp ainult vormistamise küsimus.

Võitjate kasuks viskas edukaimana Janari Jõesaar 22 puntki. Üleplatsimeheks kerkis Tallinna Kalevi keskmängija Michael Buchanan 23 punkti ja 13 lauapalliga.