Blogi ⟩ Kontaveit sammus raske võiduga Austraalia lahtistel kolmandasse ringi!

Anett Kontaveit

FOTO: Afp7/Zumapress.com

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit kohtus Austraalia lahtistel meistrivõistlustel teises ringis hispaanlanna Sara Sorribes Tormoga. Pärast pikka ootamist said naised võistlustulle asuda ning pikema õlekõrre tõmbas täna eestlanna, kes võttis 6:2; 4:6; 6:1 võidu ja liikus kolmandasse ringi.

Enne mängu:

Korraldajad on maailma edetabelis 31. positsioonil paikneva Kontaveidi ja temast 60 kohta tagapool oleva Sorribes Tormo mängu paigutanud seitsmendale väljakule, kuid enne on seal kavas meeste paarismäng. Mängudepäev algab Eesti aja järgi kell 2 öösel ehk Kontaveit ja Sorribes Tormo panevad palli mängu orienteeruvalt kella 3.30 paiku.

Kontaveit näitas esimeses ringis suurepärast minekut olles 6:0, 6:2 parem kohalikust mängijast Astra Sharmast (WTA 111.). Sorribes Tormo sai 2:6, 6:1, 6:2 jagu venelannast Veronika Kudermetovast (WTA 40.). «Homme on uus päev ja uus mäng. Ta [Sorribes Tormo] sai hea võidu. Ma pean hästi mängima ja korraliku mängu tegema,» lausus Kontaveit.

24-aastane Kontaveit ja temast aasta noorem hispaanlanna on omavahel mänginud kaks korda ja mõlemal jõuproovil on parem olnud Eesti esinumber. Kohtumised toimusid eelmisel aastal, Austraalia lahtiste avaringis sai Kontaveit 6:3, 6:2 ja USA lahtiste avaringis 6:1, 6:1 võidu.

Kontaveit ja Sorribes Tormo paari võitja kohtub kolmandas ringis šveitslanna Belinda Bencici (WTA 7.) ja lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 45.) mängu võitjaga.

Tagasi üles
Back