Bø ei pruugi MK-sarja võita ka siis, kui triumfeerib kõikidel tulevastel etappidel

Johannes Thingnes Bø.

FOTO: BEAUTIFUL SPORTS/Graban via www.imago-images.de/imago images/Beautiful Sports

Eelmisel aastal laskesuusatamise MK-sarja ülekaalukalt võitnud Johannes Thingnes Bø tekitas endale kahe vahelejäetud etapiga punktikao, millest on väga keeruline välja tulla.

Esiklapse sünni tõttu aasta esimestest etappidest loobunud Bø läks talvepuhkusele vastu MK-sarja üldliidrina, kuid on sattunud nüüd üsna täbarasse seisu.

Nimelt võttis prantslane Martin Fourcade norralase puudumisest absoluutse maksimumi, triumfeerides kõigil neljal individuaaldistantsil. Seetõttu edestab prantslane Bø'd nüüdseks koguni 133 punktiga.

Kuna laskesuusatamises teenib võitja ainult 60 , teine koht 54 ja kolmas 48 punkti, võib vahe kinni nõelumine osutuda norralasele vägagi raskeks ülesandeks.

Võrdlusena: põhjasuusaaladel annab esikoht 100 punkti, teine koht 80 ja kolmas koht 60 punkti, mis võimaldab esikohtadega oluliselt hõlpsamalt punktivahet vähendada.

Laskesuusatamise MK-sarjas jääb veel sõita (koos MMiga, kus ka punkte jagatakse) 13 individuaaldistantsi ning laual on maksimaalselt 780 punkti. 

Kui Bø kõik etapid võidaks ja Fourcade igal etapil teiseks jääks, väheneks 133-punktiline vahe vahe kõigest 72 silma võrra. Seega võib Fourcade isegi enamikel võistlustel kolmanda kohaga piirduda ja jääda norralase ette ka siis, kui too kõik etapid võitma peaks.

Tõe huvides olgu öeldud, et hooaja lõpus arvestatakse iga sõitja punktiarvestusest maha kaks kõige nõrgemat sõitu, mis punktiseisu mõnevõrra muudab.

Tagasi üles