PM Monte Carlos ⟩ Tänak Neuville'i superkatsest: sellistes tingimustes suruda ja teel püsida – tubli töö!

Monte Carlo ralli avapäeva järel kolmandat kohta hoidev Ott Tänak sõnas, et autos on tal veel üsna toores tunne.

«Tunne on jätkuvalt üsna toores. Proovin kohaneda nii kiiresti kui võimalik, aga mul on hea meel, et saame nüüd natukene puhata ja homme värske peaga uuesti alustada,» ütles kahe kiiruskatse järel ralli liidrile Thierry Neuville’ile 25,1 sekundiga kaotav eestlane WRC All Live'ile. Teisel kohal olev Sebastien Ogier kaotab Neuville'ile 19,1 sekundiga.

Neuville tegi konkurentidega vahe sisse teisel kiiruskatsel, kui suutis rasketes oludes Tänakut poole minutiga edestada. Eestlase sõnul ei mänginud suures kaotuses otsest rolli fakt, et ta sõitis uue auto roolis esimesi võistluskilomeetreid.

«Mul polnud plaaniski ralli teisel kiiruskatsel suruda. Ma oleksin iga auto roolis seal ettevaatlik olnud. Tõsi, uues autos pole kunagi lihtne, aga üldiselt sõitsin lihtsalt oma rütmiga,» ütles Tänak.

Meeskonnakaaslase kiirust kommenteeris ta järgnevalt: «Thierry tegi väga head tööd. Sellistes tingimustes suruda ja teel püsida on tubli töö.»

Teisel kiiruskatsel oli raja ääres rohkelt fänne, kes signaalrakettidega efektse atmosfääri tekitasid. Paraku sõitjatele tekkinud suits rõõmu ei pakkunud. «Eks seda tossu oli omajagu, aga see on midagi, mida me ei saa muuta.»

Tagasi üles
Back