Lehtedega kimpus olnud Lappi: minu aju jaoks oli eile liiga palju informatsiooni

Esapekka Lappi auto esivõre on kattunud lehtedega.

FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

M-Spordi rallimeeste jaoks algas tänavune autoralli hooaeg kohutavalt. Monte Carlo ralli avakatsel ummistasid puulehed nende masina õhuvõre, mistõttu kuumenesid Ford Fiesta mootorid üle

Kõik M-Spordi mehed kaotasid seetõttu avakatsel üüratult aega. Teisel katsel kaotas Gus Greensmith turborikke tõttu koguni üle minuti, kuid jõudis siiski tagasi teenindusalasse, Teemu Sunineni jättis teepervele käigukastihäda. 

«See polnud kindlasti see algus, mida lootsime,» sõnas tiimipealik Richard Millener avapäeva õhtul. «Sellisel rallil on kõigil vaja veidi õnne ja me ei valmistunud kindlasti selliseks õhtuks. Ma isegi ei mäleta, millal meil oli viimati turboga probleeme. Me peame leidma ülekuumenemisele lahenduse.»

Reede hommikul oli M-Spordi Fordide õhuvõrele lisatud teine kaitsevõre, mis peaks õhku rohkem läbi laskma. 

«Minu aju jaoks oli eile lihtsalt liiga palju informatsiooni, aga vähemalt õppisin väga palju uut masina kohta,» meenutas Lappi muheledes neljapäevaõhtusi katseid. «Kohe avakatsel oli terve armatuur ohutulesid täis. Esiti arvasin, et see oli generaatori rike, aga siis selgus, et hoopis mootoritemperatuur. See oli häiriv, sest kaotasime palju jõudu. Teisel katsel oli probleeme ka starteriga ja lisaks sain tühja rehvi hoiatuse, olgugi, et mul polnud rehv katki.»

Monte Carlo ralli teine võistluspäev algab kell 9.36. Postimees hoiab võidukihutamisel silma peal ralliraadio ja otseblogiga

Tagasi üles