Jarmo Jagomägi
, Reporter
Šarunas Jasikevicius.
Šarunas Jasikevicius. Foto: Zalgiris

Korvpalli Euroliiga 22. voorus teenis Kaunase Žalgiris võõral väljakul magusa 79:74 võidu Lyon-Villeurbanne Asveli üle.

Üsna korvidevaene kohtumine ei pakkunud palju mänguilu, küll aga põnevust. Pärast viigiliselt lõppenud avaveerandit pääses Žalgiris poolajaks 30:27 ette. Järgneva seitsme minutiga kasvatati edu korraks ka 11punktiliseks, kuid otsustavaks neljandikuks sulas vahe viiele.

Külalised hoidsid kergelt initsiatiivi, kuid Asvel püsis pidevalt takjana sabas, veerandaja keskpaigaks jõutigi viigini 61:61 ja pärast seda ka kahega juhtima. Viimased minutid kulgesid punkt-punkti heitlus, kus kumbki ei tahtnud järgi anda.

Tulises matšis eemaldati 1.54 enne lõpuvilet teise tehnilise veaga Asveli peatreener Zvezdan Mitrovic, misjärel pääses Žalgiris kolmega ette. Kuid sellega polnud midagi otsustatud...

47 sekundit enne lõpuvilet viis Jordan Taylori kolmene Asveli 74:73 juhtima, järgneval rünnakul vastas aga kolmesega Lukas Lekavicius. Kodumeeskonna poolelt võttis vastutuse 18-aastane Theo Maledon, kuid korvini ta ei jõudnud. Lisaks tegi noormees kohe otsa ebasportliku vea, millega oli matši saatus otsustatud.

Zach LeDay tabas kahest vabaviskest ühe, viimased naelad lõid kirstu Thomas Walkupi joonelt toodud kaks silma 16 sekundit enne lõpuvilet.

«See oli mu karjääri üks tähtsamaid viskeid,» sõnas ülitähtsa kolmese tabanud ja üleplatsimehena 21 punkti toonud Lekavicius.

«Arvan, et ma pole kunagi nii füüsilises mängus osaline olnudki. Meenutas kohati rohkem ragbit kui korvpalli,» lisas Žalgirise peatreener Šarunas Jasikevicius.

14 kaotuse kõrvale kaheksanda võidu saanud Žalgiris tõusis Asveliga samale pulgale, kus jagatakse 13.-15. positsiooni.

Mänguvooru avas Moskva klubide derbi: CSKA alistas võõral väljakul 78:69 Himki. Võrdset mängu jagus umbes pooleteiseks veerandajaks, poolajapausile pääsesid külalised juba kaheksapunktilises edus. Kolmandal neljandikul hoidsid külalised Himki kõigest kuue punkti peal, viskasid ise 19 ja otsustasid sellega kohtumise saatuse.

Võõrustajad põrutasid viimasel veerandajal veel 31 silma, kuid pinget enam mängu ei tulnud. Kusjuures kogu kohtumise peale tabas Himki 20 kahepunktiviskest kõigest seitse, 35 kolmese üritusest läbis korvirõnga 14.

Võitjate parim oli 21 punkti toonud Mike James. 14 lauapalli noppinud Johannes Voigtmann lisas 15 silma. Himki kasuks tõi Aleksei Šved 27 punkti, kuid kirja läks ka kaheksa pallikaotust.