Liverpool sai viimase aja skandaalseimast mängust ajaloolise võidu

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Neco Williams ja Liam Millar väravat tähistamas.
Neco Williams ja Liam Millar väravat tähistamas. Foto: Han Yanxinhua/ZUMAPRESS.com

Inglismaa jalgpalli FA Cupi neljanda ringi korduskohtumises alistas Liverpooli kõigi aegade noorim koosseis 1:0 tugevuselt kolmanda liiga klubi Shrewsbury Towni ning pääses viiendasse ringi, kus kohtub Londoni Chelseaga.

Kuna avakohtumine Shrewsbury kodustaadionil lõppes 2:2 viigiga, tuli võitja selgitada kordusmängus Anfieldil. Kordusmängu U23 meeskonnaga mänginud Liverpool teenis tänu Ro-Shaun Williamsi 75. minuti omaväravale 1:0 võidu.

Kõnealune kohtumine tekitas Inglismaal palju poleemikat, sest pärast avamängu ütles Liverpooli peatreener Jürgen Klopp, et kordusmängule läheb Liverpool vastu U23 meeskonna ja selle peatreeneri Neil Critchleyga.

Klopp põhjendas otsust sellega, et mäng kattub Premier League’i talvepuhkusega, mida paluti kõigil jalgpalliklubidel austada (ehk mitte sellele perioodile sõprusmänge korraldada - toim). Kriitikud leidsid, et Kloppi selline otsus jätab FA Cupi tõsiseltvõetavusele halva märgi.

Liverpooli meeskonna keskmine vanus eilsel mängul oli klubi läbi aegade noorim 19 aastat ja 102 päeva. Ainsad Premier League’i kogemusega mängijad Liverpooli koosseisus olid 19-aastane Curtis Jones ja 16-aastane Harvey Elliott. Nemadki olid kõrgliigas platsil käinud vaid vahetusest ning kokku 20 minutiks.

19 aasta ja viie päeva vanusest Jonesist sai aga Liverpooli ajaloo kõigi aegade noorim kapten. Näiteks Shrewsbury kaptenikaela kandis 34-aastane endine Walesi koondise poolkaitsja Dave Edwards.

Hoolimata noormängijatega mängimisest kogunes Anfieldile karikamatši vaatama enam kui 52 000 silmapaari. Samas langetati kohtumise eel ka piletihindu, mis tähendas Shrewsbury jaoks rahalist kaotust. Mängu piletitulu jagunes mõlema meeskonna vahel võrdselt 45-protsendiliselt, 10 protsenti piletitulust kuulus Inglismaa jalgpalliliidule.

Shrewsbury peatreeneri Sam Rickettsi sõnul oleks klubi teeninud matši eest 700 000 eurot, kui Liverpool mänginuks esindusmeeskonna jalgpalluritega. Praegusel juhul lahkuti Anfieldilt aga umbes 117 000 euroga. Samuti ei näidatud mängu televisioonis, mistõttu jäi Shrewsburyl saamata ka teleraha.