Keeruline olukord: Vettel soovib liituda Red Bulliga, aga see pole võimalik

Sebastian Vettel (punases) ja Max Verstappen.

FOTO: LISI NIESNER/REUTERS

Red Bulli F1-meeskonna nõuandja Helmut Marko sõnas, et neljakordne maailmameister Sebastian Vettel soovib 2021. aastal liituda Red Bulliga.

Saksamaa vormelisõitja oli talvepuhkusel Kitzbühelis, kus kohtus Markoga. «Sebastian tahtis teada, kas saab 2021. aastal meie juurde tulla,» lausus Marko väljaandele Auto Bild. «Kuid inimesi, kes selliseid otsuseid langetavad, polnud Kitzbühelis kohal,» lisas Marko.

Vetteli kehtiv leping Ferrariga saab läbi pärast 2020. aasta hooaega. Tema liitumine Red Bulliga on ebatõenäoline, sest samas meeskonnas on juba kõrgepalgaline hollandlane Max Verstappen, kes on lepinguliselt seotud Red Bulliga kuni 2023. aasta hooaja lõpuni.

«Sebastian on neljakordne maailmameister ja tal on teatud rahalised nõudmised, kuid kuna meil on Verstappeniga pikaajaline leping, mis pole eriti odav, siis me ei saa endale teist tippsõitjat lubada. Sebastian võib Red Bulliga liituda madala palgaga, aga me ei saa seda temalt küsida,» kommenteeris Marko.

Marko hinnangul on Vettel sattunud vormelikarussellis lõksu, sest Ferrari on pühendunud Charles Leclercile ja Red Bull Verstappenile. «Kui Sebastian suudab sel aastal Leclerci alistada, siis peab Ferrari tema peale mõtlema. Ja sel juhul oleks Sebastian huvitav valik ka Mercedese jaoks,» arvab Marko.

Vettel kihutas Red Bulliga aastatel 2009-2014 ja krooniti neljakordseks maailmameistriks. Ta kuulub 2015. aastast Ferrari ridadesse, hooaegadel 2017 ja 2018 sai üldarvestuses Lewis Hamiltoni järel teise koha.

Tagasi üles