Eesti jäähokikoondis minetas võimalused olümpiamängudele pääsemiseks

Eesti koondis.
Eesti koondis. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti meeste jäähokikoondis jätkas Nottinghamis peetavat olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri 1:7 kaotusega kodujääl mängivale Suurbritanniale.

Kohtumine algas võitluslikult ja avakolmandik möödus väravateta. Kuigi mõlemal meeskonnal olid omad võimalused, siis väravaid pidi kohale tulnud publikum veel ootama.

Teisel kolmandikul need viimaks tulid, aga esialgu ainult kodumeeskonnale. Veidi enam kui 12 minutiga suutsid britid eestlastele visata neli vastuseta väravat ja kohtumise saatus oli sellega suuresti otsustatud.

Eestlaste auvärava suutis teise perioodi lõpus visata Aleksei Sibirtsev, kuid väljakuperemehed lisasid viimase 20 minuti jooksul veel kolm väravat ja vormistasid nõnda lõppseisuks 7:1.

Suurbritannial on tabelis nüüd kahe mänguga täiseduga 6 punkti. Nendele järgnevad Ungari 5, Rumeenia 1 ja Eesti 0 punktiga. Alagrupist pääseb järgmisesse ringi ainult võitja ehk selle nimel asuvad heitlema Suurbritannia ja Ungari. Eesti lõpetab valikturniiri pühapäeval Rumeenia vastu.