Eesti lõi Rumeeniale kolm väravat, kuid pidi ikkagi vastu võtma suure kaotuse

Eesti koondis.
Eesti koondis. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti jäähokikoondis lõpetas olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri võiduta, kui jäi viimases voorus 3:7 alla Rumeeniale.

Kohtumine algas Eesti jaoks hästi, sest pärast 11. minutit särasid tablool 2:1 edunumbrid. Avakolmandiku lõpus suutsid rumeenlased ikkagi viigistada ja puhkepausile mindi 2:2 seisuga.

Edasi jätkus juba Rumeenia pidu, sest teisel kolmandikul ja viimase alguses visati eestlastele koguni kolm vastuseta väravat. Mängusaatus oli sisuliselt otsustatud ja nõnda jätkati pingevabas õhkkonnas.

Eesti koondisel õnnestus veel korra kaotusseisu vähendada, kuid Rumeenia vastas sellele omakorda kahe väravaga. Nõnda lõpetas Eesti olümpiamängude kolmanda kvalifikatsiooniringi võiduta.

J-alagrupis jäi Eesti nelja meeskonna heitluses 0 punktiga viimaseks. Kolme mänguga suudeti 5 väravat visata, kuid endale lasti skoorida teha koguni 18 korral. Alagrupivõidu eest asuvad heitlema Suurbritannia ja Ungari, kellel on koos vastavalt 6 ja 5 punkti. Rumeenia jäi kolmandale positsioonile. Järgmisesse ringi pääseb ainult grupivõitja.