Ott Tänak: peame keskenduma rohkem kui kunagi varem

Ott Tänak.

FOTO: Hyundai Motorsport GmbH

Autoralli valitsev maailmameister Ott Tänak ütles mootorispordiportaalile Autosport.com, et sai Monte Carlo rallil väga hea õppetunni ja peab edaspidi keskenduma rohkem kui kunagi varem.

Tänak tegi Hyundai-debüüdil Monte Carlo ralli neljandal kiiruskatsel hirmuäratava avarii ja katkestas. Punkte maailmameister ei teeninud. Vigade parandus tuleb teha Rootsi rallil, kus mullu saavutas Tänak esimese võidu Toyotaga.

Rootsi rallil stardib eestlane võistlejaterivi tagantotsast, mis üldjuhul on lumeralli puhul hea stardipositsioon, kuid seekordne etapp tuleb kõigi eelduste kohaselt erinev, sest sealsed teeolud on kaugel traditsioonilisest lumerallist.

«Enesetunne on läinud iga päevaga aina paremaks,» sõnas Tänak. «Saime väga hea õppetunni ning nüüd oleme teadlikud, et iga kord, kui peame sõitma uuel teelõigul, siis peame keskenduma rohkem kui kunagi varem,» lisas eestlane.

Tänak jätkas: «Rootsis sõitmine on alati väga eriline, eriti siis, kui seal on külmad ja jäised tingimused. Pidamine piikrehvidega on maksimaalne ja annab suurepärase tunde. Meie jaoks on oluline mõned punktid tagasi saada ja minna samm-sammult paremaks. See on meie esimene kord sõita Hyundaiga sellistel teedel, kuid loodan, et suudame saavutada hea tulemuse.»

Rootsi ralli toimub 13.-16. veebruarini, kavas on 11 kiiruskatset kogupikkusega 171,64 kilomeetrit. Viis kiiruskatset on otsepildi vahendusel nähtavad Postimehe ja Kanal 2 vahendusel.

Tagasi üles