Järelvaadatav ⟩ Ilmataat Rootsi ralli kiiremaid ei murdnud, Evans noppis Tänaku ees teenitud võidu

Autoralli hooaja teine etapp Rootsis polnud tänavu tavapärane: lume asemel kihutati pigem kruusal, mida kohati kattis jää. Võistluse võitis Elfyn Evans, kes punktikatselt lisa ei saanud.

Kogu nädalavahetuse liidripositsiooni hoidnud Evans ei andnudki kordagi ohje käest, teenides kindla ja esikoha. Keerulistes oludes sõidetud punktikatsel britt enam riske ei võtnud, lõpetades katse kuuendana.

Sellele vaatamata Evansi võit kahtluse alla ei sattunud: ta edestas Ott Tänakut 12,7 ja Kalle Rovanperät 20,2 sekundiga. Muide, neist viimane võitis punktikatse ja pääses ühtlasi ka kokkuvõttes Sebastien Ogier´ ette.

Enne kiiruskatset:

Niigi lühendatud etapil jäeti kehva ilma tõttu viimase päeva kahest kiiruskatsest ära üks, et punktikatseks vähegi rada säiliks. Nõnda jäigi Rootsis lõpuks kavva vaid üheksa kiiruskatset, kogupikkusega veidi vähem kui 150 km.

Omapärastes oludes suutis kõige paremini kohaneda Elfyn Evans, kes esimesest kiiruskatsest alates on võistlust juhtinud. Viimase pingutuse eel edestab ta Ott Tänakut 17,2 ja Sebastien Ogier´d 28,8 sekundiga. Kõike võib aga veel juhtuda, sest viimaseks, 21,19 km pikkuseks katseks ennustatakse suurt vihmasadu.

Kõige tihedam võitlus käib kolmandale kohale, sest Ogier edestab tiimikaaslast Kalle Rovanperät vaid 0,5 sekundiga. Kõik tähtsamad Rootsi ralli uudised ja sündmused leiab operatiivselt Postimehe otseblogist! 

Tagasi üles
Back