Neuville´i kaardilugeja pelgab tõsiselt Rootsi rallit: ma ei tahaks siin üldse osaleda

Rootsi ralli.

FOTO: Hyundai Motorsport GmbH

Autoralli MM-etapi kehvad ilmaolud on viimastel nädalatel palju kõneainet pakkunud. Thierry Neuville´i kaardilugeja Nicolas Gilsoul tunnistas, et tal on nädalavahetuse eel lausa hirm. 

Reeglina on Rootsis toimuv MM-sarja teine etapp ainus talveralli, mida iseloomustavad lumi ja jää. Tänavu pole ilmataat aga armuline olnud: rallimeestel tuleb enamasti piikrehvidega kihutada kruusal, mis muudab olukorra äärmiselt keeruliseks. 

«Olud on ahastamapanevad. Tegelikult sisimas ma ei tahakski siin rallil osaleda, sest tunnen, et see on väga ohtlik,» tunnistas Gilsoul Belgia portaalile RTBF. «Sõidame oludes, mis pole nendele rehvidele mõeldud. Kunagi pole täpselt teada, kui hea pidamine on, samas peame võitmiseks võtma riske.»

Ta jätkas: «See muudab mind närviliseks. Pean end tõsiselt kokku võtma, et oma õigel tasemel tööd teha. Olenemata olukorrast peame meie ikka oma asja ajama. Korraldajad meie arvamust ei küsi.»

Reedel-laupäeval läbivad ekipaažid neli kiiruskatset järjest samade «jalatsitega». Piigid kipuvad aga kruusal üle kuumenema, misjärel kaovad rehvist naelad ning pidamine halveneb. Arvestades, et mõnes kohas siiski jääd ja lund leidub, muutub ralli väga ohtlikuks.

«Ma pole väga ootusärev. Võidab see, kes julgeb kõige rohkem riske võtta. See ei tee mind eriti rõõmsaks. Peame tipus püsimiseks piiri peal sõitma,» arutles Gilsoul. «[Ott] Tänaku Monte Carlo ralli väljasõit mul õnneks kuklas pole, sellele ei ole mõtet mõelda.»

Rootsi ralli algas hommikuse testikatsega, õhtul on kavas veel üks proovivoor. Päris võistluseks läheb homme.

Tagasi üles