Latvala võib hakata Mäkinenilt raha tagasi nõudma

Jari-Matti Latvala.

FOTO: Jari-Matti Latvala/Twitter

Rootsi rallil startimise eest omast taskust sadu tuhandeid eurosid letti löönud Jari-Matti Latvalat tabasid kohe avapäeval tehnilised probleemid, mistõttu kaalub soomlane tõsiselt, kas tal tuleks minna oma raha tagasi nõudma. 

«Olime sõitnud ca viis kilomeetrit ja olin leidnud just hea rütmi ja tunne oli hea. Ühtäkki hakkas masin aga sirge peal välja surema. Arvasin, et see sellega piirdubki, kuid siis juhtus seda uuesti ja uuesti. Korra suri mootor keset kurvi välja, mistõttu tegime ka pirueti,» vahendab Iltalehti soomlase öeldut. 

Esimese kolme katsega andis Latvala ära ligemalt kaks ja pool minutit ning hoiab üldarvestuses 18. kohta. 

Tehnilise probleemi tõttu võib soomlane Rootsi ralli juba korstnasse kirjutada, mistõttu plaanib ta ka Toyota tiimipealiku Tommi Mäkineni jutule minna. Ikka selleks, et rääkida võimalikust kompensatsioonist.

«Kui mul on jäänud sõita veel nii vähe kilomeetreid, siis paneb tõsiselt mõtlema, kas sellel kõigel on üldse mõtet. Pean Tommiga arutama, äkki saan veel ühe MM-etapi kaasa teha. Siin pole ma õiget rallit saanud sõitagi,» lausus Latvala. «Kui see oleks juhtunud minu süül, siis ei peaks me sellest rääkima, kuid praegu on olukord vähe teine. Usun, et leiame Tommiga läbirääkimistel kompromissi.»

Tehnilised mured osutusid nõnda tõsiseks, et päeva viimaseks katseks soomlaste ekipaaž enam rajale ei tulnudki. 

Tagasi üles