Mäkinen vabandas Latvala ees ja pakkus kompensatsiooni

Tommi Mäkinen.

FOTO: OLI SCARFF / AFP

Erasõitjana Rootsi rallile startinud Jari-Matti Latvala pidi tänase võistluspäeva Toyota tehnilise rikke tõttu katkestama. Soomlasele auto ettevalmistanud tiimi pealik Tommi Mäkineni vabandas Latvala eest ja lubas talle Itaalias uue võimaluse anda.

Uurimise käigus selgus, et Latvala ralli rikkus toitekaabli probleem. Mäkineni sõnul oli tegu inimliku eksitusega auto ettevalmistamisel.

«See oli puhtalt inimlik viga. Vabandan Jari ja tema poolehoidjate ees. Toitekaabel oli valesti ühendatud ning see sai ralli käigus kahjustada. See oli esimene kord, kui midagi sellist juhtub,» selgitas neljakordne autoralli maailmameister.

Mäkineni sõnul on tal plaan pakkuda Latvalale uut võimalust Sardiinias.

«Otsime lahendust, et anda Jarile uus võimalus. Hetkel vaatame Sardiinia poole. Võiksime ka toitekaabli ära vahetada ja ta homme starti saata, kuid sellel ei oleks erilist mõtet. Kui sajab lund ja ta peab esimesena startima, siis ei ole tal seal palju ära teha. Parem anname talle šansi mõnel järgmisel rallil,» selgitas Mäkinen.

Eelmisest aastast on Latvalal Sardiiniast vastakad mälestused. Ta oli pärast viit kiiruskatset ralliliider, kuid keeras siis oma Toyota üle katuse.

Tagasi üles