Norra imelaps tegi taas skoori ning Borussia teenis kindla võidu

Erling Braut Haaland väravat tähistamas.
Erling Braut Haaland väravat tähistamas. Foto: INA FASSBENDER/AFP

Saksmaa Bundesliga 22. voorus alistas Dortmundi Borussia koduväljakul 4:0 Frankfurdi Eintrachti. Taas tegi skoori 19-aastane norralane Erling Braut Haaland, kes on nüüd kuues mänguga löönud üheksa väravat.

Westfalenstadionile kogunenud täismaja pidi esimest väravat ootama kuni 33. minutini, kui äärekaitsja Lukasz Piszczek kodumeeskonna 1:0 juhtima viis. Poolakas pääses karistusala joonelt vabalt löögile ning täpne ja tugev kauglöök maandus Eintrachti väravavõrgus.

Poolajapausilt tulles õnnestus Borussial eduseisu veelgi suurendada. Esmalt toimetas kodumeeskond kontrarünnakul palli vasakul äärel tegutsenud Jadon Sanchole, kes väledalt vastaste värava alla spurtis ja palli Kevin Trapi selja taha saatis.

Seisu 3:0 tõi 54. minutil tabloole talvises üleminekuaknas Dortmundi toodud Norra imeründaja Haaland. Taas sündis värav kiirrünnakust, kuid seekord parema ääre kaudu. Norralane oli õigel ajal õiges kohas ning saatis äärelt tulnud mänguvahendi külmavereliselt vastaste võrku.

Bundesligas on noormees löönud nüüd viie mänguga kaheksa väravat, mis tähistab Saksamaa kõrgliiga rekordit. Nii kiiresti polnud kaheksa tabamuseni varem keegi jõudnud.

Lõppseisu 4:0 vormistas portugallane Raphael Guerreiro.

Borussia tõusis liigatabelis ajutiselt teiseks, olles 22 mänguga kogunud 42 punkti. Liidrist Müncheni Bayernist jäädakse maha ühe punktiga. Kolmandal kohal paikneval RB Leipzigil on samuti 42 punkti, kuid üks mäng vähem peetud.

Eintracht on 28 punktiga üheksandal tabelireal.