NBA üks suuremaid staare tõttab kodumaale appi, et teha ajalugu

Luka Doncic.

FOTO: Richard W. Rodriguez/AP

Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA üks eredamaid staare Luka Doncic osaleb sel suvel toimuval Tokyo OMi kvalifikatsiooniturniiril.

Kui paljud NBA tähed ei soovi suvel oma kodumaad esindada, siis Sloveenia saab oma suurima tähe abile loota. Nad mängivad 23.-28. juunini Kaunases peetaval turniiril, jagades alagruppi Poola ja Angolaga. Teise trio moodustavad Leedu, Lõuna-Korea ja Venezuela. Kaks paremat jõuavad poolfinaali, kuid vaid turniiri parim lunastab pääsme OMile.

Kokku mängitakse üle maailma neli kvalifikatsiooniturniiri. Praegu on Tokyosse koha kindlustanud kaheksa koondist: Jaapan, Austraalia, Prantsusmaa, Iraan, Hispaania, USA, Argentina ja Nigeeria.

Sloveenia pole pärast iseseisvumist kordagi OMil osalenud. Küll on tegemist valitseva Euroopa meistriga, tänu millele teeniti Kaunase turniirile Rahvusvahelise korvpalliliidu poolt vabapääse.

Veebruari lõpus 21-aastaseks saav Doncic on Sloveenia vaieldamatult suurim staar. Dallas Mavericksis leiba teeniv mitmekülgne pallur on sel NBA hooajal toonud keskmiselt 28,9 punkti, 9,5 lauapalli ja 8,7 resultatiivset söötu.

Tagasi üles