Video ⟩ Rassismiskandaal Portugalis: Porto ründaja kõndis keset mängu väljakult minema

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Moussa Marega (11) lahkus mängus Vitoria vastu omal algatusel väljakult.
Moussa Marega (11) lahkus mängus Vitoria vastu omal algatusel väljakult. Foto: MIGUEL RIOPA/AFP

Porto jalgpalliklubi ründaja Moussa Marega kõndis eilses liigamängus Vitoria vastu rassistlike solvangute tõttu platsilt minema.

Marega lahkus väljakult 69. minutil ehk kümme minutit pärast 2:1 värava löömist – selle skooriga mäng ka lõppes. Nii tema meeskonnakaaslased kui ka vastasmängijad proovisid Maregat veenda edasi mängima, kuid ründaja ei kavatsenudki seda teha.

Hiljem kirjutas Marega Vitoria staadionil olnud ja teda rassistlikult solvanud fännidele sotsiaalmeediasse sõnumi: «Teie, idioodid, kes tulete staadionile rassistlikke hüüdeid karjuma, minge per**e! Samuti tahan tänada kohtunikku, kes mind ei kaitsenud, vaid andis mulle oma nahavärvi kaitsmise eest kollase kaardi. Loodan, et ma ei näe sind jalgpalliväljakul enam kunagi. Sa oled häbiväärne.»