JÄRELVAADATAV ⟩ Selveri alistanud Tartu unistus põhiturniiri esikohast elab

Tartu Bigbank sai võrkpalli Credit24 meistriliiga nädala esimeses mängus kindla võidu, alistades kodusaalis Tallinna Selveri 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).

Kuigi teises geimis oli Tartu parem ainult kahe punktiga, siis suures plaanis ei andnud väljakuperemehed Selverile võimalusepoegagi. Üleplatsimeheks kerkis Tartu liider Curtis Stockton, kelle arvele kogunes 19 punkti. Albert Hurt lisas Tartu poolel 11 silma. Selveri resultatiivsemad olid Timo Lõhmus kaheksa ja Denis Losnikov seitsme punktiga.

Tartu peab põhiturniiril Saaremaa esikoha vääramiseks võitma mõlemad ülejäänud kohtumised (Limbaži ja Jekabpilsi Lušiga) ning lootma Saaremaa ebaõnnestumisele (Saaremaa vastased on Jelgava Biolars ja RTU/Robežsardze). Kui mõlemad võidavad kõik mängud, on punkt rohkem Saaremaal ja finaalturniir toimub Kuressaares.

Tabeliseis: Saaremaa VK 56 punkti (22 mängust), Tartu Bigbank 55 (22), Tallinna Selver 46 (23), Jekapilsi Luši 41 (22).

Käesoleval nädalal peetakse viimased kaheksa mängu Credit24 Meistriliiga põhiturniiril, selguvad veerandfinaalide paarid ja märtsi keskel toimuva Final Four’i korraldaja, vahendab Volley.ee.

Liidrikohal läheb viimastele põhiturniiri mängudele vastu Saaremaa Võrkpalliklubi, kel on 22 mänguga kogutud 56 punkti. Järgnevad Tartu Bigbank 52 punktiga (21 mängu), Tallinna Selver 46 punktiga (22 mängu) ja Jekabpilsi Luši 41 punktiga (22 mängu). Pärnu on 36 punktiga viies (23 mängu) ja TalTech Eesti klubidest seitsmes 18 punktiga (22 mängu).

Veerandfinaalid peetakse märtsi alguses, põhiturniiril üldarvestuses kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad neljas veerandfinaalis järgnevalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5., seejuures teine ja vajadusel kolmas mäng toimub kõrgema asetusega võistkonna kodus.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil, finaalturniiri korraldusõiguse saab põhiturniiri võitja. Pärast Credit24 meistriliiga võitja selgumist peetakse kuue Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.

Selle nädala esimene mäng toimub kolmapäeval, mil Bigbank Tartu võõrustab Selver Tallinnat. Ülejäänud kohtumised peetakse laupäeval ja pühapäeval. Põhiturniiri võidu nimel konkureerivad Saaremaa ja Tartu, neist esimene peab sel nädalal kaks mängu, teine kolm.