GALERII ⟩ Peatreener Toijala toob Itaalia vastu korvi alla jõudu juurde

EM-valiksarja neljapäeval Skopjes võidukalt alustanud Eesti korvpallikoondis kohtub juba homme teise vooru mängus koduses Rocca al Mare suurhallis Itaaliaga. Peatreener Jukka Toijala tegi koosseisus ühe vangerduse.

«Otsustasin pikema koosseisu kasuks. Siim-Sander Vene oli pärast esimest mängu tervisega pisut rivist väljas. Paistab, et temaga on kõik korras, ta tegi mõlemad tänased trennid energiliselt kaasa, aga meile on igaks juhuks eesliini täiendust vaja,» selgitas Toijala meediale, et otsustas Rait-Riivo Laane asemel võtta mänguks üles antava tosina mehe hulka Kaspar Treieri.

Ta lisas: «Itaalia on agressiivne ja liikuv meeskond. Nad mängivad väga intensiivselt, eriti rünnakul. Neil on palju häid viskajaid ja kui neile vabadust anda, on nad väga ohtlikud. Nad mängivad ühtaegui motiveeritult ja pingevabalt.

Meie peame pearõhu panema kaitsele. Peame sööduliinid kinni panema ja halvama nende kate-kattest mängu. Tahame, et itaallased tegutseks rünnakul individuaalsemalt kui avavooru mängus Venemaaga.»

Eesti koosseis: Siim-Sander Vene, Kristian Kullamäe, Rain Veideman, Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Kerr Kriisa, Kaspar Treier, Martin Dorbek, Henri Drell, Sander Raieste, Kregor Hermet.

Eesti koondis saab publiku appi kuuendaks meheks, korvpalliliidu teatel on mängusaal sisuliselt välja müüdud. Pall visatakse õhku kell 19.

Tagasi üles