Järelvaadatav ⟩ Balta jäi olümpianormist kaugele, tõkkesprindi Eesti rekordid jäid napilt püsima

Eesti talviste kergejõustiku meistrivõistluste viimasel võistluspäeval tehti säravaimad tulemused tõkkesprintides. Keiso Pedriks ja Diana Suumann jooksisid Eesti kõigi aegade teised tulemused. Pedriks sai 60 m tõkkejooksus kirja 7,77, Suumann 8,19. Hooaja esimese stardi teinud Ksenja Balta piirdus kaugushüppes 6.40ga.

Meeste 60 m tõkkejooks:

Meeste 60 m tõkkejooks oli ala, kust oodati tänase võistlusepäeva suurimat duelli Keiso Pedriksi ning Karl Erik Nazarovi vahel. Eeljooksus näitas paremat minekut Pedriks, kes ühe sajandikuga isikliku rekordi püstitas. Finaaljooksus leidis Pedriks veel üheksa sajandikku lisa ning sai kirja aja 7,77. Tarmo Jallai nimel olevast Eesti siserekordist jäi 25-aastasel noormehel puudu kõigest kaks sajandikku. Karl Erik Nazarov ebaõnnestus tõkete ületamisel ning sai kirja 8,08. Kolmas oli Martin Täht 8.18ga.

Naiste 60 m tõkkejooks:

Naiste tõkkesprindis näitas suurepärast minekut Tartu Ülikoolis arstiks õppiv Diana Suumann. Finaali eel peetud lisajooksus sai ta esmalt kirja 8,25, finaalis leidis veel kuus sajandikku ning jõudis finišisse ajaga 8,19. Isiklik rekord tõstis Suumanni Eesti kõigi aegade edetabelis teisele kohale. Ksenja Balta Eesti siserekordist jäi puudu kolm sajandikku. Kristella Jurkatamm oli 8,73ga teine ja Triin-Marie Land 8,88ga kolmas.

Naiste 200 m jooks:

Eile 60 m jooksus uue isikliku rekordi (7,34) jooksnud jooksnud Õilme Võro oli hea hoos ka pikemal distantsil. Eesti esisprinter läbis 200 m uut tippmarki tähistava 23.89ga. Senist parimat parandas Võru vallast pärit neiu 0,18 sekundiga. Katrin Käärti Eesti siserekordist jäi puudu samuti 0,18 sekundit. Teise koha teenis Karoli Käärt 24,72ga, kolmas oli Kristin Saua (25,18).

Meeste 200 m jooks:

Meeste 200 m oli juba enne võitlust oodata põnevat duelli Ken-Mark Minkovski ning Henri Sai vahel. Võistlusest väljus kiiremana Minkovski, kes pidi konkurendi alistamiseks jooksma isikliku rekordi. Noormees parandas senist parimat 0,25 sekundiga ning sai kirja 21.47. Teisena finišeerinud Sai jooksis 21.58. Kolmanda koha teenis Robin Sapar 22.30ga.

Naiste kaugushüpe:

Naiste kaugushüppes tegi sisehooaja avavõistluse Ksenija Balta. 2009. aasta Euroopa meister sai avakatsel kirja 6.40, mis jäi ka tema võistluse parimaks. Tokyo olümpianormist jäi eestlanna 42 sentimeetri kaugusele. Aet Laurik tuli 6.30ga teiseks ja Eesti U16 rekordi (6.17) püstitanud 15-aastane Liisa-Maria teenis sisemeistrivõistlustelt pronksmedali.

Meeste kaugushüpe:

Võistluse võitis eile teivashüppes suurepärase isikliku rekordi püstitanud Hans-Christian Hausenberg. Tartlane võidutses täna kaugushüppes tulemusega 7.59, jäädes oma hooaja tippmargist 18 sentimeetri kaugusele. Hausenbergi järel oli tase tagasihoidlik: Rain Kask oli 7.17ga teine ja Igor Andrejev täpselt seitsmemeetrise hüppega kolmas.

Teiste alade tulemused:

Enne võistlust:

Võistluspäev saab stardipaugu kaks tundi varem. Kell 11 kõlab lähe 3000 m käimises osalevatele naistele, 40 minutit hiljem algab meeste 5000 m käimine. Postimehe otseülekanne algab seega meeste kõrgushüppega.

Tänase võistluspäeva nael on kindlasti naiste kaugushüpe, kus teeb hooaja avastardi Tokyo olümpianormi - 6.82 - jahtiv Ksenija Balta. Kavas on ka tiheda konkurentsiga meeste 60 m tõkkejooks, kus lähevad meistritiitlit jahtima Karl Erik Nazarov, Hans-Christian Hausenberg, Johannes Treiel ja Keiso Pedriks.

Postimehe otseülekannet Lasnamäelt kommenteerivad Timo Tarve ja Karl Rinaldo. Võistluse täpset ajakava vaata SIIT.