Suur osa jaapanlastest rahuldub koduste olümpiamängude jälgimisega teleri vahendusel

Tokyo olümpiastaadion.

FOTO: NICOLAS DATICHE/SIPA/NICOLAS DATICHE/SIPA

Jaapanis korraldati uuring, millega sooviti mõista, kui suurt huvi tunnevad nende elanikud Tokyo olümpiamängudest. Suur osa vastanuteist ei plaanigi spordiväljakutele minna, sest eelistavad sündmusi jälgida teleri kaudu.

Jaapani uuringuagentuur Jiji avalikustas täna üllatavad numbrid. Nimel üle 60 protsenti inimestest plaanivad olümpiamänge jälgida televisiooni vahendusel ja neil pole mingit huvi võistlusi kohapeal vaadata. 

36,7 protsenti siiski plaanib mõnda spordivõistlust Tokyo mängude ajal külastada ja nad naudivad väga, et olümpiamängud koju kätte tulevad. Kümnendik vastanuist soovib kindlasti külastada lisaks võistlustele ka suurvõistluse ava- või lõputseremooniat.  

Põhjuseid, miks inimesed võistlusi vaatama ei soovi minna on mitmeid. 38,5 protsendi jaoks toimuvad võistlused niivõrd kaugel, et sõitmine võtab lihtsalt mõttetult kaua aega. 22 protsenti inimestest kardab, et Tokyot võib tabada järjekordne kuumalaine, mis olemise seal väga ebameeldivaks teeks. Eelmisel aastal vajas Tokyos kuumarabanduste tõttu arstiabi kümneid tuhendeid inimesi. 

32. suveolümpiamängud Tokyos algavad 24. juulil ja lõppevad 9. augustil. Korraldamiseks on planeeritud koguni 16 miljardit eurot. 

Tagasi üles