Roberts Štelmahers sai Läti koondisega esimese põrumise andeks

Roberts Štelmahers.

FOTO: fiba

Roberts Štelmahersi ajastu Läti korvpallikoondises algas karmilt: 2021. aasta EM-valiksarja kaks esimest mängu kaotati. 

Euroliiga ja FIBA sõja üks suuri kannatajaid ei saanud esimeseks mängudeaknaks kokku kaugeltki parimat koosseisu, mistõttu tuli kodusaalis tunnistada Bosnia ja Hertsegoviina ja võõrsil Bulgaaria nappi paremust. Kõigile vaatamata jäid meie lõunanaabrid positiivseks.

«Mõtlesime palju rünnakule, kuid kaitse jäi unarusse. Normaalaja lõpus pidanuks palju targemalt mängima, siis saanuks me ka võidu,» ütles Štelmahers esmaspäeval, mil teisel lisaajal kaotati Bulgaariale 104:110.

«Väga valus. Kaotasime kaks mängu, nüüd peame ootama novembrini, et end rehabiliteerida. Aga selline on korvpall. Elu pole läbi, peame naasma tugevamatena. Tean, et suudame vastu hakata kõigile. Me ei näidanud kummaski mängus oma parimat taset.»

2017. aasta EM-i viiendana lõpetanud lõunanaabrite ootused on kõrged. Paljud nende pallurid müttavad Euroliigas ja NBA-s, keskmiselt tasemelt kuulutakse Euroopa tippude sekka. Tõsi, suuri tegijaid valiksarjaks klubidelt kätte ei saa, kuid finaalturniirile tuleb jõuda iga hinnaga. 

Sotsiaalmeedias kritiseerisid paljud lätlased nii oma mängijaid kui ka peatreener Štelmahersit. Alaliit jääb ka esimeste tagasilöökide järel kindlalt BC Kalev/Cramotki tüüriva juhendaja seljataha. 

«Pärast kaotusi hoidis tiim kokku, Štelmahers ütles, et oleme selles paadis koos. See oli alles esimene mängudeaken. Peame pilti laiemalt vaatama: tabelis on küll 0:2, kuid me pidanuks mõlemad matšid võitma. Esimesel puhul eksisime korvi alt, teisel korral kiirustasime lõpus liialt. Allajäämised pole meeldivad, kuid nägime väljakul ühtset tiimi,» sõnas Läti korvpalliliidu peasekretär Arturs Štalbergs kodumaa meediale.

«Nelja-viie trenniga ongi raske kõike toimima saada. Võib-olla panime taktikaliselt mõnes kohas mööda, kuid me vähemalt võitlesime. Eks kivi lendab ka treeneri kapsaaeda, aga kordan taas: kaotasime kaks mängu, mis olid meil täiesti käes. Kogu tiim tegi kõvasti tööd ja andis endast parima. Kaks kaotust olid valusad, ent õpetlikud.»

Štelmahers määrati Läti koondise etteotsa eelmise aasta teises pooles, valiksarja mängud olid talle esimesed. «Oleme üsna noor tiim, need olid mu esimesed matšid. Pean veel mängijatega kohanema. Me kõik teeme vigu,» resümeeris 45-aastane juhendaja.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Pikalt pole Štelmahersil aga aega norutada, sest täna õhtul võõrustab Kalev/Cramo Eesti-Läti liigas Rakvere Tarvast, laupäeval sõidetakse VTB Ühisliigas külla Kaasani Unicsile. 

Tagasi üles