Klubi president lubab Henri Drellile hooaja lõpuks Itaalia kõrgliigas suuri mänguminuteid

Henri Drell (sinines).

FOTO: Eero Vabamägi

Hooaega Itaalia kõrgliigas hästi alustanud Henri Drelli mänguaega kuivas Pesaros vahepeal kokku, ent nüüd on taas lootust kõvasti minuteid teenida.

Eestlase koduklubi on tänavu võitnud 20 matšist vaid ühe, mis tähendab, et tulevaks hooajaks langetakse kõrgliigast välja. Mõnd aega tagasi soovis Drell meeskonda vahetada: tal oli konkreetne pakkumine ühest tugevast Euroopa liigast. 19-aastast pallurit aga minema ei lastud. 

«Arvan, et nüüd, kui kukume niikuinii liigast välja, tahavad nad mind hästi palju mängitada. Eks ole näha, see on praegu lihtsalt nende jutt,» selgitas Drell eelmise nädala alguses enne EM-valiksarja matše Postimehele.

Hiljuti ilmus ka Itaalia meedias uudis, kus Pesaro president Ario Costa meie mehe sõnu kinnitas. Viimastel nädalatel on tiimis minema lastud paar kogenumat mängijat, et noortele ruumi teha. 

«Meil on olemas itaallased ja Henri Drell. Tahame aru saada, kas neist võiks meile tulevikus kasu olla. Järelejäänud 12 matšis tahame neile palju mänguaega anda, et näha, nende valmisolekut,» ütles Costa basketinside.com-ile. 

Koondise mängude ajal lahkusid Pesarost tagamängija Jaylen Barford ja tsenter Clint Chapman. «Meeskonna rahalise seisu parandamiseks tundusid need mõistlikud käigud,» selgitas Costa. 

Kuigi Drell sõlmis Pesaroga kolme aasta pikkuse lepingu, on ta selgelt mõista andnud, et tuleval hooajal ta klubis ei jätka. Eriti olukorras, kus tiim langeb esiliigasse. 

Praegu on Itaalia korvpall koroonaviiruse tõttu sundpausil. Millal taas väljakule saadakse, pole praegu selge. 

Tagasi üles
Back