Tarvas ja Kalev/Cramo panid püsti kolmeste peo

Henry Lääne
Rakvere Tarva viskekahurid Egert Haller (vasakul) ja Kristo Saage.
Rakvere Tarva viskekahurid Egert Haller (vasakul) ja Kristo Saage. Foto: Ain Liiva

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti täna kaks kohtumist, kus osalesid meie klubid. Põnevaimaks osutus lahing BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarva vahel.

Mullu Eesti tugevuselt teise liiga võitnud ja tänavuseks kõrgseltskonda tõusnud Tarvas on sel hooajal näidanud oodatust paremaid tulemusi ning isegi liidri Rain Veidemani lahkumine polnud neile hävitav tagasilöök.

Cramo vastu haarati kohtumise alguses juhtohjad ning esimesel veerandajal tabati tervelt kaheksa kolmepunktiviset. Teise neljandiku alguses juhiti parimal hetkel suisa 14 punktiga.

Poolajapausiks vähendas Eesti esiklubi kaotusseisu nelja silma peale ning lõpetas kolmanda veerandaja 11:0 spurdiga. See viis nad juhtima 68:61, kuid Tarvas ei kavatsenudki alla anda.

Küll suutsid läänevirulased jõuda kolme, küll kahe punkti kaugusele. Cramo näitas aga klassi ega lubanud Tarval enam juhtima minna. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo võõrustajate edu 104:77.

Kohtumise resultatiivseimana tõi Tarva Devin Harris 22 punkti. Cramo parim oli 20 silmaga Kyle Vinales, Eesti esiklubi tabas 40 kolmepunktiviskest täpselt pooled, Tarval läksid läbi korvirõnga 35 kaugviskest 15.

Tartu Ülikool sai Riias tunda kohaliku hiiu VEFi kvaliteeti. Põhimeeste Kregor Hermeti ja Adomas Drungilaseta mänginud taaralinlased jäid alla tervelt 107:57. Hendrik Eelmäe tõi Tartu kasuks parima korvikütina 17 punkti.