Tipphetked ⟩ Cagliari oli resultatiivne, kuid kaitse ei pidanud ja õnnetu seeria jätkub

Itaalia jalgpalli kõrgliigas kaotas Ragnar Klavani leivaisa Cagliari koduväljakul 3:4 AS Romale. Võiduta on jäädud koguni 11 järjestikuses matšis.

Kuigi külalised alustasid kohtumist veidi ohtlikumalt, pääses Cagliari 28. minutil Joao Pedro meisterliku soorituse toel juhtima. Kauaks aga rõõmu ei jagunud, sest vaid poolteist minutit hiljem viigistas Nikola Kalinic seisu, veidi enne poolajapausi lõi sama mees ka teise.

Riietusruumidest naastes oli Roma taas teravam. Varsti kandsid üritused ka vilja, 64. minutil viis Justin Kluivert külalised juba 3:1 ette. Veerand tundi enne lõpuvilet tuli mängu taas veidi ärevust, sest Gaston Pereiro vähendas vahe taas minimaalseks.

Taas tõmbas Roma üsna ruttu tuure maha, 81. minutil duubeldas Aleksandar Kolarov taas eduseisu. Cagliaril oli taas vastus olemas: 89. minutil eksis Pedro penaltilt, kuid suunas tagasi põrkunud pallid ise väravasse. Enamat koduperemehed siiski ei suutnud, 3:4 kaotusest pääsu polnud.

Klavan tegi taas kaasa kõik 90 minutit. Otsest süüs meie mehel väravates polnud, ent meie esitus polnud kokkuvõttes üleliia särav.

Ühtlasi jätkub Cagliari õnnetu seeria: viimases 11 liigamatšist pole võidetud ühtegi, kaotatud on kolm järjest. Muide, sel kalendriaastal polegi Klavani koduklubi ainsatki matši võitnud.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Kui paljud mängud Itaalia kõrgliigas on koroonaviiruse tõttu ära jäänud, siis Itaalia lõunaosas baseeruv Cagliari saab koduväljakul mängida. Cagliari asub liigatabelis 32 punktiga 11. kohal, AS Roma on 42 silmaga viiendal positsioonil.

Cagliari on kodustel meistrivõistlustel käsil kümnemänguline võiduta seeria – viimati alistati vastasmeeskond 2. detsembril, kui kodus pandi 4:3 paika Sampdoria.

AS Roma on konkurentsis ka Euroopa liigas. 1/16-finaalis alistati kahe mängu kokkuvõttes skooriga 2:1 (kodus 1:0 võit, võõrsil 1:1 viik) Belgia klubi Gent. Kaheksandikfinaalis kohtub AS Roma hispaanlaste Sevillaga.