, Reporter
Kerr Kriisa nautis koondisedebüüti.
Kerr Kriisa nautis koondisedebüüti. Foto: Tairo Lutter

Pühapäeval Eesti korvpallikoondises debüteerinud Kerr Kriisa tegi Leedu esiliigas ilusa partii, ent Kaunase Žalgirise duublit võidule aidata ei suutnud.

Võõrsil Telšiai vastu peetud kohtumine algas võrdselt, ent poolajale pääsesid kaheksapunktilises eduseisus. Kolmanda neljandiku lõpuks pääses Žalgiris II veel ka korraks juhtima, kuid otsustava veerandaja eel olid kolmega peal ikkagi koduperemehed.

Kaunase mehed ei jäänud kaugele, aga kordagi ei pääsetud ka juhtima. Veel 1.16 enne lõppu vähendas Kriisa kolmene vahe kahele, kuid Telšiai kontrollis olukorda lõpuni. Võõrustajad võitsid 93:89.

Pingilt sekkunud mängujuht teenis ligi 29 minutit, visates võistkonna parimana 19 punkti (kolmeseid 10-st 5). Lisaks jagas Kriisa viis resultatiivset söötu. Märkimisväärne on ka tõik, et eestlase pluss-miinus näitaja oli tiimi parim, tema väljakul olles jäädi kaheksaga plussi.

Tugevamas vahegrupis mängiv Žalgiris kaks nelja võidu kõrvale kirja kolmanda kaotuse, Telšiai saldo on täpselt sama.