Eestlane tegi teadmatuse tõttu umbes 200 km/h juures elu kiireima kukkumise
Tsikkel kadus ühel hetkel alt

Hannes Soomer. FOTO: Mike ja Elina Speight.

Supersport klassis motoringraja MMil osalev Hannes Soomer (Kallio Racing) alustas täna Austraalias uut hooaega, olles esimeses treeningus neljas, kuid elas teises treeningus üle elu kiireima kukkumise. 

Hommikune esimene vabatreening läks Soomeri sõnul, kes alustab uut hooaega Yamahal ja uues, Kallio Racing meeskonnas, väga hästi. «Kuigi mitmed kiired mehed ei sõitnud, oli mu aeg neljas ning vaatamata rajal olnud lompidele ja tehtud möödasõidule lähedane testides sõidetule,» rääkis Soomer pressiteate vahendusel.

Teise vabatreeningu alguses oli meeskonnal kavas proovida muudatusi tsikli esiosas, hiljem aga simuleerida võistlust, tehes kaheksa kiiret ringi, seejärel boksipeatuse ning veel kaheksa ringi rajal.

Soomeri sõnul tuli kavatsustest aga ettenägematute asjaolude tõttu loobuda. Kohe alguses katkestati treening punase lipuga, kuna rajal olid linnud. Seejärel tõi aga Soomer ise koos Steven Odendaaliga punase lipu välja.

«Jules Cluzel laotas esimeses kurvis õli laiali, mina seda aga ei teadnud, sest ühtegi lippu polnud väljas. Elasin seetõttu üle oma elu kiireima kukkumise,» rääkis Soomer. Kiiruselt umbes 200 km/h läks tsikkel alt ära ning eestlane oli õnnelik, et kondid jäid kukkudes terveks.

Meeskond suutis sel ajal, kui rajalt õli koristati, Soomeri tsikli sõidukorda seada ning treening lõppes tema jaoks 13. ringiajaga. «Kõiki asjaolusid arvestades oli päev fifty-sixty. Kaotasime aega remondile ja paar ringi sõitnud rehvi, mis ion Austraalias väga oluline, kuna ainsa etapina tuleb siin võidusõidus kümnendaks ringiks kindlasti teha boksipeatus vähemalt tagarehvi vahetamiseks,» võttis Soomer tänase päeva kokku.

Tänaste vabatreeningute kiireim oli kokkuvõttes šveitslane Randy Krummenacher (MV Agusta Reparto Corse) ajaga 1.32,894. Soomeri 13. tulemus oli 1,537 sekundit aeglasem.

Laupäeval sõidetakse Phillip Islandil hooaja avaetapi kolmas vabatreening Eesti aja järgi kell 01.35, kvalifikatsioon algab kell 03.55 ning pühapäevane võistlussõit kell 04.15.

13etapiline sari lõpeb 11. oktoobril Argentiinas.

Tagasi üles
Back