Otsustavana näinud edu maha mänginud Žalgiris võttis tähtsa ja mesimagusa võidu

Henry Lääne
Kaunase Žalgirise üks põhimehi Edgaras Ulanovas jookseb EM-valikmängus väljakule ka Eestis.
Kaunase Žalgirise üks põhimehi Edgaras Ulanovas jookseb EM-valikmängus väljakule ka Eestis. Foto: Juan Carlos GarcíA Mate / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Korvpalli Euroliiga 26. voorus alistas Kaunase Žalgiris koduväljakul 105:97 Milano Emporio Armani.

Leedu klubikorvpalli au ja uhkus võitis avapoolaja üheksa punktiga ning juhtis kolmanda veerandaja alguses 11 silmaga, kuid lasi Itaalia ainsa Euroliiga tiimi mängu tagasi, sest edu sulas ühele punktile.

Neli minutit enne normaalaja lõppu juhtis Žalgiris kümnega ja võitja näis olevat selge. Ent kui mängida jäi 13 sekundit, viigistas end korvi alla vabaks murdnud Armani rünnakute dirigent Sergio Rodriguez seisu 91:91 peale.

Žalgiris sai rünnata, kuid Thomas Walkup puterdas mänguvahendi Armani Vladimir Micovi sülle. Edgaras Ulanovas haaras samuti pallist kinni, mistõttu näitasid kohtunikud pooleks palli. Lahtihüppe võitis Micov, kuid pall kukkus väljaku nurka ning lõpuviset teele ei saadetudki.

Lisaajal jätkus kohtumine tasavägiselt, kuid Žalgiris oli pidevalt veidi peal. Viimasel minutil sai sealjuures vigastada väga hea esituse teinud Rodriguez.

Šarunas Jasikeviciuse hoolealuste parimana tõi Nigel Hayes 21 punkti, viis meest said kirja kahekohalise arvu punkte. 18 silmaga olid Armani paremad Rodriguez, Kaleb Tarczewski ja Micov.

Euroliiga tabelit vaadates oli suurepärane tulemus Žalgirisele tähtis. Kaheksa vooru enne põhihooaja lõppu on neil 11 võitu ning nad jõudsid play-off kohast ühe alistamise kaugusele.

Muide, päeva esimeses kohtumises viskas Himki ASVEL Basketi vastu avapoolajal 65 punkti, korrates teise Venemaa klubi Nižni Novgorodi püstitatud esimese poolaja punktirekordit.

Himki kogus esimese veerandajaga 35 silma ning lisas teisel neljandikul 30 punkti. Venemaale sõitnud Prantsusmaa klubi vastas 42 punktiga ehk mängu saatus sai avapoolajaga otsustatud. Lõpuks võideti 108:79.

Nižni viskas 65 silma 2015. aasta jaanuaris Istanbuli Anadolu Efesi vastu. Euroliiga poolajal hangitud punktide rekordit hoiab aga enda käes Madridi Real - 20 aastat tagasi kostitati Portugali satsi Ovarenset teisel poolajal 70 punktiga.