Video ⟩ Kaksikduublid teinud Doncic ja Porzingis pidid vastu võtma kaotuse

Kristaps Porzingis (6) ja Luka Doncic (77) .
Kristaps Porzingis (6) ja Luka Doncic (77) . Foto: Jerome Miron/USA Today Sports

Korvpalliliigas NBA kaotas Dallas Mavericks läinud ööl 118:126 Miami Heatile. Eurooplased Kristaps Porzingis ja Luka Donicic tegid mõlemad kaksikduublid.

Viigiliselt (31:31) lõppenud avaveerandi järel tegi tugevama teise neljandiku koduväljakul mänginud Heat ning hea lõpuga haarati poolajaks kaheksapunktiline edu.

Pausilt naastes kodumeeskonna eduseis püsis, kuid kolmanda veerandi lõpus tegi Dallas Porzingise ja Seth Curry mitmete korvide toel 22:7 vahespurdi ning haaras viimase vaatuse eel viiepunktilise eduseisu.

Heat alustas viimast neljandikku aga kohe 13:0 spurdiga ja sellega oli mäng ka tehtud. Külalisi enam ette ei lastudki ning väljakuperemeeste kontrollimisel mängiti kohtumine lõpuni.

Võitjate parimana tõi Jimmy Butler 26 punkti, Duncan Robinson toetas 24 silmaga.

Dallase poolt oli eriti heas hoos Seth Curry. Ameeriklane tabas väljakult 15 viskest 13 (sh kaugvisked 9st 8) ja tõi üleplatsimehena 37 punkti. Lätlane Kristaps Porzingis toetas 24 punkti ja 11 lauapalliiga, 21. sünnipäeva tähistanud sloveen Luka Doncic lisas 23 silma ja 10 korvisöötu.

Mõlemad meeskonna jätkavad üsna kindlatel play-off'i kohtadel: Heat on idakonverentsis 37 võidu ja 22 kaotusega neljas, Dallas paikneb läänekonverentsis 36 võidu ja 24 kaotusega seitsmendal tabelireal, kuid üheksandal positsioonil paiknevat New Orleans Pelicansi edestatakse kümne võiduga.