Maik-Kalev Kotsar jõudis USA üliõpilasliigas märgilise tähiseni

Kris Ilves
Maik-Kalev Kotsar (number 21).
Maik-Kalev Kotsar (number 21). Foto: Brian Mcwalters/ZUMAPRESS.com

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks kaotas USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA võõrsil Alabama Crimson Tide’ile 84:90. Kotsaril täitus neljakohaline puntkisumma.

23-aastane eestlane kuulus South Carolina põhikoosseisu ja teenis mänguaega 27 minutit, kogudes kaheksa punkti, kolm lauapalli ja kaks resultatiivset söötu.

South Carolina resultatiivseim oli 22 punkti kogunud Keyshawn Bryant, üleplatsimeheks kerkis Alabama mängija Kira Lewis 25 punktiga.

Kotsar oli eelmised üheksa mängu skoorinud kahekohalise arvu punkte. See seeria sai nüüd läbi, kuid eestlane jõudis 46. South Carolina mängijana ülikoolikarjääri 1000. punktini. Viimast hooaega üliõpilasliigas mängival Kotsaril läks selleks 129 kohtumist.

South Carolina on tänavusel hooajal saanud 17 võitu ja 12 kaotust, kaugkonverentsis asub Kotsari kodumeeskond üheksa võidu ja seitsme kaotusega kuuendal kohal.

Taavi Jurkatamme koduülikool San Francisco Dons alistas möödunud ööl Loyala Marymount Lionsi 69:67. Ta sai mänguaega 17 minutit, kogudes kaks punkti, kaks lauapalli, kaks resultatiivset söötu ja kaks vaheltlõiget.