Eesti uisutalent sai MMiks hea loosi

Aleksandr Selevko.

FOTO: Rahvusvaheline Uisuliit

Homme Tallinnas Tondiraba jäähallis algavatel iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlustel sai meeste lühikavaks soodsa stardipositsiooni Aleksandr Selevko, kes tuleb jääle eelviimasena.

Kell 12.45 algavas meeste lühikavas tuleb jääle kokku 35 sportlast, kellest 24 pääsevad sõitma ka vabakava. Stardijärjestus loositi maailma edetabeli alusel ja meie esiuisutaja Aleksandr Selevko võistleb niinimetatud kuumas grupis, koos mitmete favoriitidega.

Selevko sõidab viimase kuue sportlase hulgas viiendana ehk tuleb jääle eelviimasena. Temaga ühes grupis on favoriitidest näiteks Daniel Grassl (Itaalia), Yuma Kagiyama (Jaapan) ja Adam Siao Him Fa (Prantsusmaa).

Eestlastest suurima MMi-kogemustepagasiga Selevko on tänavu võistelnud ka juba täiskasvanute konkurentsis, kui saavutas jaanuaris toimunud Euroopa meistrivõistlusel 16. koha. 

MMi eel ei soovi Irina Kononova näpunäidete järgi harjutav valitsev Eesti meister kohalistest eesmärkidest rääkida. Olulisem on mõlemad kavad lihtsalt puhtalt sõita. Jääle astuv Selevko kolmapäeval kell 17.23. 

MMi avapäeva õhtul toimub ka juunioride MMi pidulik avamine, kus astub üles Elina Nechayeva. Lisaks meeste lühikavale on esimesel võistluspäeval kavas veel paarissõidu lühikava, mis algab kell 19.15.

Tagasi üles