Himki leedulasest peatreener: mul ei tekkinud kordagi tunnet, et võiksime Žalgirist võita

Rimas Kurtinaitis.

FOTO: Gavriil Grigorov/tass/Scanpix

Moskva Himki peatreener Rimas Kurtinaitis tunnistas pärast eilset kaotust Kaunase Žalgirisele, et ohjad püsisid raudkindlalt võõrustajate käes.

Kodumeeskond sai Euroliiga 27. vooru matšis väga hästi minema: avaveerand võideti 29:15 ning poolajaks kasvatati edu juba 16-punktiliseks. Otsustava neljandiku keskel jõudis Himki veel kuue silma kaugusele, ent Žalgiris kontrollis kohtumist lõpuni ja võitis 96:85.

«Tuleb tunnistada, et isegi, kui kolmandal veerandajal vahet vähendasime ja lähemale jõudsime, siis ei tekkinud kordagi tunnet, et võiksime võita. Meil jäi alati midagi puudu, neil oli aga pidevalt käik varuks võtta,» tunnistas leedulasest Himki loots Kurtinaitis kohalikule meediale. 

Tal jagus kiidusõnu kaasmaalase, Žalgirise peatreeneri Šarunas Jasikeviciuse aadressil: «Tahan tunnustada Jasikeviciust, kes valmistas meeskonna suurepäraselt ette avavilest kuni viimase sekundini. Nemad vajasid võitu meist veidi rohkem ja see peegeldus ka mängupildis.»

Ühtlasi tõusis viimasest 12 mängust üheksa võitnud Kaunase klubi kaheksandaks ehk viimasele play-off´i viivale kohale. Tõsi, täpselt samal pulgal (12 võitu, 15 kaotust) on veel kolm satsi, nende hulgas ka Himki. Muide, võõrsil kaotas Žalgrisi viimastele samuti üheksaga, nii et omavahelises võrdluses ollakse kahega plussis. 

Kuigi võõrustajad viskasid eilses võidumängus 96 punkti, peab Jasikevicius võtmeteguriks kaitsemängu: «Tahtsime sihile jõuda läbi kaitse ning suuresti see ka õnnestus. Peame veel detailide kallal vaeva nägema, sest Himki karistas meie eksimused ära. Aga pean mängijaid võitluse eest kiitma. Arvasime mängu eel, et Himkit on raske takistada, aga tuleb välja, et hoopis meie olime üsna pidurdamatud.»

Euroliigas on sel nädalal topeltvoor, Žalgiris peab järgmise matši neljapäeval, mil sõidetakse külla Peterburi Zenitile. 

Standings provided by Sofascore LiveScore
Tagasi üles