VIDEO ⟩ Saksamaa jalgpallis sündis ajalooline tulemus, väravavaht tõrjus koguni viis penaltit

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Daniel Batz tõusis kohtumise kangelaseks.

Saksamaa jalgpalli karikavõistlusel alistas FC Saarbrücken Bundesligasse kuuluva Düsseldorfi Fortuna ning jõudis poolfinaali.

Juhtunu teeb muinasjutuliseks tõik, et Saarbrücken mängib Saksamaa tugevuselt neljandas liigas. Nõnda madalalt pole varasemalt ükski sats sealse karikasarja poolfinaali jõudnud. Kohtumine Fortuna oligi tõeliselt pingeline. Matši kangelaseks tõusis Saarbrückeni väravavaht Daniel Batz, kes tõrjus kohtumise jooksul viis penaltit.

Esimest korda sai 29-aastane puurilukk 11-meetri karistuslöögile näpud taha 83. minutil, sellele vaatamata läks kohtumine lisaajale, sest seis oli 1:1. Järgneval 30 minutil rohkem väravaid ei löödud, mis tähendas, et parem selgus penaltiseerias.

Seal näitaski oma taset Batz, kes vastaste kümnest penaltist neli tõrjus ning Saarbrückeni võidule vedas.

Eelnevates voorudes alistas Saarbrücken samuti Bundesligas mängivad FC Kölni, lisaks saadi jagu tugevuselt teise liiga satsidest Karlsruhest ja Regensburgist.

Muide, Saksamaa karikavõitja tagab automaatselt koha Euroopa liiga alagrupiturniiril. Lisaks Saarbrückenile on poolfinaali jõudnud Müncheni Bayern, ülejäänud kaks selguvad paaridest: Leverkuseni Bayern - Berliini Union ja Frankfurti Eintracht - Bremeni Werder.