Uue tippmargi püstitanud eestlane on Tallinna MMil medalikonkurentsis

Aleksandr Selevko. FOTO: Rahvusvaheline Uisuliit

Täna algas Tallinnas iluuisutamise juunioride MM, kus noormeeste lühikavas sai Aleksandr Selevko kõrge neljanda koha.

18-aastane eestlane kogus 80,87 punkti, mis tähistas tema uut isiklikku rekordit. Varasem tippmark 77,45 pärines tänavu jaanuarist, kui ta võistles EMil.

Selevko ei jäänud parematest kaugele, kuna väikese pronksi teenis 81,50 silmaga ameeriklane Andrew Torgashev. Liider on jaapanlane Yuma Kagiyama (85,82), teisel kohal venelane Andrei Mozalev (84,31).

Eelviimasena jääle läinud Selevko lausus uisuliidu pressiteate vahendusel, et on tänase esitusega rahul: «Mul on hea meel, et tegin hea soorituse, kuigi väikest parandamisruumi oleks mõnes kohas olnud. Kodune tugi aitas täna ega olnud liigse pinge allikaks. See on minu viimane võimalus juuniorite konkurentsis võistelda ja seda enam tahtsin täna hästi sõita.» 

Maarjamaalase hinnangul on tema trumbiks just teine komponentide hinne, millega hinnatakse sõidutehnikat, artistlikkust ja koreograafiat. Vabakava võimaluste kohta ütles Selevko lühidalt, et peamine on ka reede õhtul puhtalt sõita. Vabakava algab reedel kell 18.15.

Selevko kõrval on Tallinnas eestlastest võistlustules ka Niina Petrõkina ning jäätantsus Darja Netjaga ja Jevgeni Gaidajenko. MM lõpeb sel pühapäeval.

Tagasi üles
Back