VIDEO ⟩ Žalgiris kaotas üllatuslikult Kalev/Cramolt sugeda saanud tiimile, play-off’i võitlus muutub üha pöörasemaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaunase Žalgirise legend Paulius Jankunas.
Kaunase Žalgirise legend Paulius Jankunas. Foto: Alexander Galperin / Sputnik / Scanpix

Korvpalli Euroliiga 28. vooru esimeses matšis sündis väike üllatus: Peterburi Zenit alistas kodusaali lisaajal 76:75 Kaunase Žalgirise.

Viimastel nädalatel hoogu sattunud Žalgris alustas ka täna hästi, K. C. Riversi kolmeste toel pääseti 17:5 ette ning avaveerand võideti 27:12.

Ka teise neljandiku esimesel poolel kontrollisid leedulased sündmuste käiku, ent 24:40 kaotusseisult tegi Zenit 13:1 vahespurdi. Poolajaks sulas Žalgirise edu vaid neljale ning õhku jäid mitmed ohumärgid.

Kolmas veerandaeg kulges kahe võrdse heitluses, kuid mängupilt oli muutunud närvilisemaks, mõlemad lisasid oluliselt agressiivsust. Kümne minutiga viskasid külalised vaid 12 silma, kuid Zeniti lasti skoorida kaks punkti vähem.

Kõik tundus minevat täna 44. sünnipäeva tähistava Žalgirise peatreeneri Šarunas Jasikeviciuse tahtmise järgi. Ühtäkki jooksid tema hoolealused aga korralikult kokku, oma roll oli selles ka Zeniti tugeval kaitsel.

Otsustava neljandiku alguses tegid võõrustajad 47:53 kaotusseisust 13:0 vahespurdi. 3.14 enne lõpuvilet oli Zenit peal kuuega, ent Žalgiris ei andnud alla.

Kodumeeskond luhtas rünnakul mitu head võimalust, mis andis vastasele hea võimaluse. 16 sekundit enne lõpuvilet tõid Thomas Walkupi kaks tabavat vabaviset tabloole 66:66 viigi.

Seejärel kandis vilja Žalgirise pressing ning Zeniti tagamees Mateusz Ponitka söötis palli auti. Järgneval rünnakul mängis Leedu klubi korralikule viskele Riversi, kuid jänki sooritus ei tabanud. Võitja selgitamiseks läks vaja lisaaega.

Närvilises heitluses sai paremini minema Žalgiris, pooleteist minutiga pääseti juhtima 71:66. Siis oli aga Zeniti kord tagant tulla: lühikese ajaga tehti 6:0 vahespurt. Žalgirisel oli kiiresti vastus olemas, Jock Landale viis külalised viimasele minutile minimaalses edus.

Žalgirisel oli võimalik mängu saatus kaheksa sekundit enne lõpuvilet ära otsustada, ent Edgaras Ulanovas eksis vabalt sooritatud kolmesel. Üle väljaku tormanud Andrew Albicy võttis rumala veaga maha Lukas Lekavicius.

Prantslane tabas mõlemad vabavisked ning vedas Zeniti 76:75 võidule. Žalgirisel jäi vastamiseks paar sekundit aega, kuid Rivers lennutas taas otsustava kaugviske mööda.

Muide, Zenit on tänavu kahel korral VTB Ühisliigas kaotanud BC Kalev/Cramole.

Üleplatsimeheks kerkis 27 punkti toonud Landale, Rivers lisas 14 silma. Võitjate parim oli 19 punkti visanud Albicy.

Eelnevalt kolm mängu järjest võitnud Žalgirise jaoks oli see üle pika aja tõsisem tagasilöök. Tänane kaotus oli 12 võidu kõrval 16., mis kukutas nad play-off’i joone alla. Viimasel kohal jätkav Zenit sai kirja kaheksanda võidu.

15. veebruaril Peterburi klubi peatreeneriks kinnitatud Xavi Pascuali jaoks oli see esimene võit, eelnevad kolm matši kaotati.

Tänases teises mängus purustas Moskva CSKA võõral väljakul 96:67 Ateena Panathinaikose. Venemaa tippklubi otsustas matši esimese ja viimase veerandajaga, 20 minutiga visati neil neljandikel kokku 64 punkti.

Play-off’i võitluse seisukohalt väga tähtsas matšis teenis Milano Armani võõral väljakul lisaajal 83:81 võidu Valencia üle. Võidukorvi viskas Vladimir Micov koos lõpuvilega 80:81 kaotusseisust.

Väga tihedas liigatabelis tõusis Itaalia klubi hispaanlastega samale pulgale: 12 võitu ja 16 kaotust. Täpselt sama seis on ka Žalgirisel.

Õhtu viimases matšis teenis Madridi Real kodus 87:78 võidu Lyon-Villeurbanne ASVEL-i üle.

Reedel peetakse ülejäänud 28. vooru kohtumised.