Saaremaa Võrkpalliklubi president Alt: selliste mängude pärast tasubki seda asja ajada

Toivo Alt FOTO: Irina Mägi

Kaks ja pool aastat tagasi Saaremaal tippvõrkpallile aluse pannud Toivo Alt tunnistas pärast eurosarja veerandfinaale, et sellised kohtumised on üks põhjustest, miks väikeses kohas pallimänguvõistkonda vedada.

«Täna nägime väga head ja kõrge kvaliteediga kohtumist. Eks selliste matšide nimel me seda asja siin teemegi ja igapäevaselt pingutame,» sõnas klubi president.

Itaalia võrkpalliliiga viienda koha meeskonna murdmine käib saarlase sõnul Eesti klubidele veel üle jõu. «Eks natuke palju olnuks tahta, et me siit mänguvõidu kätte saanuks. Aga kui õnnestub üks geim võita, tekib alati mõte, et ehk võiks teine ja kolmas ka ära tulla. Aga täna oli põhiline ikkagi see, et mehed võitlesid, mäng oli ilus ja rahvas sai piletiraha eest tõelise elamuse.» 

Kui jalgpallis on eurosarjas osalemine klubile tuluallikas, siis võrkpallis viib Euroopas mängimine meeskonna eelarvest raha välja. Ometi leiab president, et rahvusvahelisel tasemel tuleb mängida.

«Ma arvan küll, et eurosarjas osalemine oli iga kulutatud eurot väärt. Üks asi on publikule mängida, aga pakume ka oma mängijatele Euroopa väljundit. Seega tahaksime järgmisel hooajal kindlasti vähemalt sama hooga edasi panna,» ütles Alt lõpetuseks.

Tagasi üles
Back