VIDEO ⟩ United alistas geniaalse värava abil Manchesteri derbis City

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Värava sepistajad Bruno Fernandes (vasakul) ja Anthony Martial.
Värava sepistajad Bruno Fernandes (vasakul) ja Anthony Martial. Foto: Carl Recine/ ACTION IMAGES / SCANPIX/ACTION IMAGES

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Manchester United koduväljakul 2:0 linnarivaali City.

Kuigi külalised valdasid rohkem palli, olid ohtlikumad võimalused pigem kodumeeskonnal. Kohtumise avavärav sündis 30. minutil, mil Unitedi värskeima (ja väga efektiivse) täienduse Bruno Fernandesi geniaalse söödu suunas väravasse Anthony Martial. Tõsi, veidi võib tuhka pähe raputada ka City väravavahile Edersonile, kelle käe alt pall väravasse lipsas.

Viimase naela lõid Punased Kuradid derbimängus sinisärkide kirstu seitsmendal üleminutil, mil Edersoni kiirustatud ja ebaõnnestunud väljaviske lõi tühja võrku Scott McTominay.

United tõusis tabelis viiendaks, City jätkab väga turvaliselt teisel kohal.

Tänases esimeses matšis alistas Londoni Chelsea koduväljakul kindlalt 4:0 Evertoni. Kogu matši kontrollinud võõrustajad tegi suure töö ära esimese paarikümne minutiga, avapoolaja keskpaigaks juhiti Mason Mounti ja Pedro väravatest 2:0. Riietusruumidest naasti taas isukalt: 51. minutil oli täpne Willian, viimase värava lõi Olivier Giroud paar minutit hiljem.

Chelsea püsib neljandal kohal, kuid seljataga toimus muutus. Kuna Wolves leppis eile 0:0 viiki Brightoniga ja United täna võitis, siis vahetasid nad omavahel positsioone.

Endiselt on saadaval ka kolmas koht, kahe silmaga Chelseat ja edestav Leicester võõrustab homme Aston Villat.