Kaaberma: Embrichil oli eelmistel võistlustel palju ebaõnne
Taškendi MK-etapp jääb ära

Irina Embrich (paremal) tegemas kolmanda ringi matšis torget valitseva maailmameistri Nathalie Moellhauseni vastu.

FOTO: FIE / AUGUSTO BIZZI

Budapesti GP-etapil kolmanda koha saanud epeevehklejat Irina Embrichi juhendav Kaido Kaaberma kiitis hoolealuse head vormi ja märkis, et Embrichil oli eelmistel võistlustel palju ebaõnne.

«Täna oli Ira kindlasti väga heas ja teravas vormis. Tal on olnud palju ebaõnne, kolmel eelmisel võistlusel – Kuubas, Kataris ja Barcelonas – langes välja võitluses otsustavale torkele. Nüüd tõestas Ira edukate matšidega maailma tippude vastu, et tema klass pole kuhugi kadunud. 2017. aasta läks paljuski vigastuse nahka, ta tuli tagasi ja on oma vehkluse uuesti üles leidnud,» kommenteeris Kaaberma. Embrich on karjääri jooksul võitnud 12 tiitlivõistuste medalit.

Poolfinaal prantslanna Alexandra Louis Marie’ga kujunes aga ühepoolseks, Embrich kaotas 8:15 «Kahju, Ira ei leidnud ses matšis kuidagi oma torkeid, vastane oli ebamugav,» nentis Kaaberma.

Finaalis alistas Louis Marie ka lõunakorealanna Sera Songi 15:13. Koos Embrichiga pälvis kolmanda koha prantslanna Helene Ngom.

Mis saab epeevehklemise tippvõistlustest edasi, ei tea koroonaviirusest räsitud maailmas praegu keegi. Selge on vaid nii palju, et kahe nädala pärast pole Taškendis sisuliselt võimalik naiste MK-etappi korraldada.

«Usbekistan nõuab, et riiki sisenedes peaksid sportlased esmalt olema kaks nädalat karantiinis. Lisaks ei lubataks teatud riikide kodanikke üldse riiki,» vahendas Budapestis kuuldut Kaaberma.

«Ühe jutu kohaselt püütakse see võistlus uuesti siin Budapestis korraldada, samas tuleks esmalt vist saada Ungari valitsuselt luba. Asjad muutuvad ju iga tunniga. Itaallased ütlesid, et kui võistlus ka toimuks, siis nemad tagasi ei tuleks - nende riik pandi ju suuresti kinni.»

Kui viimane MK-etapp jääb ära, tähendaks see Eesti naiskonna kvalifitseerumist olümpiale - muidugi juhul, kui see Tokyosse plaanitud suurvõistlus üldse toimub.

Tagasi üles
Back