VIDEO ⟩ Porzingise nukrad esitused ajavad NBA fännidel harja punaseks

Kristaps Porzingis.

FOTO: Tony Gutierrez/AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA teenis teise kaotuse järjest Dallas Mavericks, spordisõbrad süüdistavad selles lätlaste staari Kristaps Porzingist. 

Läinud ööl jäi Mavericks võõral väljakul 109:119 alla tabelis selgelt madalamal asetsevale San Antonio Spursile. Eelnimetatud Porzingis müttas väljakul 38 minutit, kuid viskas vaid üheksa punkti, tabades väljakult viskeid 14st viis, sealjuures kolmeseid kaheksast ühe. Positiivsele poolele lähevad 12 lauapalli.

Võistkonda ei päästnud ka Luka Doncici ilus partii. Sloveen tõi veidi enam kui 36 minutiga 38 punkti, jagas kaheksa resultatiivset söötu ning noppis kaks lauapalli. 

Mavericksile oli see teine järjestikune kaotus, paar päeva tagasi jäädi napilt alla Pacersile. Tippkorvpallis aga armu ei anta. Kuigi vahepeal tõusis Porzingis hiilgavasse hoogu, siis viimases kahes allajäämises süüdistatakse just teda.

Eelmises matšis oli lätlasel veel nigelam õhtu: Pacersi vastu viskas ta enam kui 38 minutiga samuti üheksa silma, kuid tabas 17st viskest vaid kolm. Sotsiaalmeedias saab meie lõunanaaber kõvasti kriitikat. 

«Olematu IQ ja laiskus löövad jälle välja, aga mida mina ka tean?» kirjutab üks Twitteris.

«Porzingis oli täna kohutav. Kui tema välja arvata, siis ründes tegutses meeskond hästi,» säutsub teine. 

«Härra Porzingis, kui need kolmesed ei kuku, siis kuradi pärast, ära palun viska peale,» lisab kolmas. 

Kuigi üldine foon on üsna negatiivne, siis leidub ka neid, kes Porzingist veidi toetavad. Mõned leiavad, et Mavericksi joonis pole lätlasele sobiv – ta peaks saama rohkem palli korvialusesse tsooni. Tihtipeale jääb 221 cm pikkune pallur liialt kaugvisetele lootma.

Ülejäänud läinudöiste matšide tulemused:

Indiana Pacers – Boston Celtics 111:114
Washington Wizards – New York Knicks 122:115
Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 108:103
Houston Rockets – Minnesota Timberwolves 117:111
Memphis Grizzlies – Orlando Magic 115:120
Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 121:105
Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 107:131
Los Angeles Lakers – Brooklyn Nets 102:104

Tagasi üles
Back