Valus! Eesti meeslaskesuusatajad jäid ülinapilt ühest MK-stardikohast ilma

Kalev Ermits

Järgmisel hooajal saab laskesuusatamise MK-sarjas ühel etapil osaleda eestlastest neli naist ja kolm meest.

Võrreldes tänavuse hooajaga kaotavad mehed seega ühe stardikoha, naistel jääb kõik samaks.

Eesti mehed jäid neljandast stardikohast ilma ülinapilt! Eesti teenis rahvuste karika arvestuses 3485 punktiga 18. koha. Meie ees lõpetas Poola, kes edestades Eestit kõigest 28 punktiga. Poola saab järgmisel hooajal MK-võistlustele lähetada neli meessportlast.

Eesti naised lõpetasid rahvuste karika sarnaselt eelmisele hooajale 16. kohal, teenides kokku 4182 silma.

Rahvuste karika arvestuses on võimalik punkte teenida sprintide, tavadistantside, segateatesõitude ja teatesõitude eest. Rahvuste karika paremusjärjestus paneb paika, mitu sportlast saavad järgmisel aastal MK-sarjas ja MMil riigi eest võistelda.

Koht rahvuste karika esikuuikus tähendab kuute stardikohta, kohad 6.-10. annavad viis, 11.-17. neli ning 18.-23 kolm stardikohta.. 24.-25. kohale jäävad riigid saavad võistlustulle saata kaks sportlast.